Grozili prezydentowi Chorzowa. Zostali namierzeni

40 802597

Redakcja

7 marca 2024

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzewanych o wypisanie w internecie gróźb pozbawienia życia i nawoływania do tego wobec prezydenta Chorzowa.

Kilka dni temu Andrzej Kotala zawiadomił chorzowską prokuraturę w sprawie gróźb w internecie. Jak informował, wpisy dotyczyły m.in. jego śmierci. Pokrzywdzonym miał być też radny Bartłomiej Czaja, który po rozpowszechnieniu w sieci artykułu Gazety Wyborczej, miał paść ofiarą wandali.

7 marca chorzowska policja poinformowała o namierzeniu i zatrzymaniu dwóch mężczyzn, którzy mają być autorami gróźb wystosowanych wobec prezydenta Chorzowa. Obaj są mieszkańcami miasta w wieku 26 i 33 lat. Dodatkowo podczas przeszukania mieszkania u młodszego z nich policjanci znaleźli środki odurzające.

- Mężczyźni po zatrzymaniu zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. 26-latek odpowie za groźby i posiadanie środków odurzających. Z kolei 33-latek usłyszał zarzut publicznego nawoływania do zbrodni. Przyznając się do winy, swoje wpisy w internecie tłumaczyli jako nieprzemyślane i głupie żarty. Mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem, ponadto nie mogą się zbliżać i kontaktować z pokrzywdzonym. Grożą im 3 lata więzienia - komentuje chorzowska komenda. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.7µg/m3 PM2.5: 12.6µg/m3