Groził śmiercią sąsiadce. Rzucił w nią jabłkiem

64 722195

Redakcja

2 września 2022

82-letni mężczyzna usłyszał już zarzut, który przedstawili mu policjanci z Komisariatu I Policji w Zabrzu. Będzie odpowiadał za groźby karalne. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wszystko rozegrało się w środę na klatce schodowej w jednym z bloków na osiedlu Janek w Zabrzu. Wystraszona starsza kobieta zgłosiła policji, że jej sąsiad, 82-letek groził jej odebrania życia, chciał ją pobić i rzucił w jej kierunku jabłkiem.

Powodem zachowania 82-latko było, zwrócenie mu przez kobietę uwagi by nie wyrzucał śmieci przez okno. W obronie kobiety stanęli inni lokatorzy, którzy usłyszeli awanturę, a o sprawie poinformowano policjantów z zabrzańskiej jedynki. W trakcie czynności śledczy potwierdzili, iż doszło do przestępstwa. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący kierowania gróźb karalnych. 

Między ludźmi często dochodzi do konfliktów. Gdy eskalują, zaczynają się problemy. Jedną z form, jaką może przybrać wrogość, jest groźba karalna, wyrażona w dowolny sposób: słowem, pismem, gestem. Warto wiedzieć, że przestępstwo groźby karalnej ścigane jest na wniosek pokrzywdzonego. Zgodnie z kodeksowym zapisem, odpowiedzialności karnej podlega ten, kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa, czyli niejako zapowiada popełnienie przestępstwa, a nie wykroczenia czy innego zachowania, które w świetle prawa nie jest zabronione.

 

Źródło: KMP w Zabrzu

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 20.5µg/m3 PM2.5: 17.7µg/m3