Wcale nie tak daleko stąd, wcale nie tak dawno temu, w pobliskiej rzece żył jeden Utopiec…
Czy straszkom uda się przekonać Utopca, by pokochał zimę? Czy Wodnik wreszcie zrozumie, jak ważna jest rodzina i wspólne spędzanie czasu? Lufcik na Korbkę zaprasza widzów małych i dużych do Areny Gliwice, gdzie 29 lutego stworzymy magiczny świat opowieści i bajek.
Utopcowi towarzyszyć będzie… Świstak o imieniu Mateusz oraz jego Baśnie na Warsztacie. Mateusz jest bajarzem i opowiada niesamowite historie, także związane z naszym regionem. A Sztuka Opowieści to trudna sztuka, bez dodatkowych rekwizytów, bez efektu w postaci obrazu, nagrania wideo, czy instalacji. To, co tworzy, żyje tylko przez kilka chwil, w interakcji między bajarzem, a słuchaczem. Zajęcia mają charakter edukacyjno-rozrywkowy.
Spektakl O utopcu, który nie lubił śniegu inspirowany jest utworami „Opowieść wigilijna” K. Dickensa, „Grinch: Świąt nie będzie” Dra Seussa oraz podaniami naszych babć. Aktorzy w przedstawieniu wykorzystują różne techniki teatralne – od żywego planu, po pacynki, elementy kuglarskie i musicalowe, żonglerkę i balet, przekazując w zabawny sposób istotne treści z morałem.
Lufcik na Korbkę to kolektyw teatralny. Grają spektakle dla dzieci i nie tylko, dorośli również się na nich dobrze bawią. Potrafią opowiadać dzieciom niesamowite historie, aż te słuchają z zapartym tchem. Wplatają w nie piękne, klasyczne motywy znane z tradycyjnych bajek i popkultury. Zajmują się sztuką opowieści dla dużych i są związani z naszym regionem. A swoje prezentacje opierają na wielorakich technikach scenicznych – żywy plan, kuglarstwo, teatr lalek, teatr tańca, koncert, pantomima, fireshow.
Lufcik na korbkę pomoże poznawać dzieciom historie regionu. Opowiadają o Śląsku kształtując w sposób ciekawy i zabawny wiedzę o naszym regionie i wprowadzając śląskie słownictwo. Śląska gwara to najbardziej staropolski z polskich dialektów. Jednak wiele dzieci w ogóle nie potrafi mówić po Śląsku – im młodsze pokolenie, tym mniejsza znajomość gŏdki. Projekt aktywizuje także ludzi starszych oraz pozwala im na wkład w rozwój i ochronę niematerialnych dóbr kultury (pamięć), dając poczucie bycia potrzebnymi.
W przypadku pytań dotyczących zakupu biletów dla osób niepełnosprawnych, miejsc parkingowych lub lokalizacji wind ➡ prosimy o kontakt na pomozemy@arenagliwice.com
Wydarzenie jest organizowane w ramach autorskiego projektu jakim jest Nasza Arena, wychodzącym na potrzebę aktywności, realizowania swojego hobby i spędzania czasu w najlepszy, możliwy sposób dla mieszkańców miasta i regionu.
Miejsce: Arena Gliwice
Gliwice, ul. Akademicka 50