Gliwice szykują się do Świąt. Sprawdź gdzie pojawią się najpiękniejsze ozdoby

Rn dji 0966

Redakcja

27 listopada 2021

Do Bożego Narodzenia jeszcze sporo czasu, ale świąteczne dekorowanie Gliwic już się rozpoczęło. Pierwsze ozdoby zaświecą 5 grudnia, gdy ruszy Gliwicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Niezwykły klimat podkreślą choinki, bombki, świetlne tunele i figury aniołów. Świąteczny nastrój będzie mocno odczuwalny w Gliwicach!

Rozpoczął się już montaż gigantycznej choinki na nad Drogową Trasą Średnicową – jej wysokość, zwana królową choinek, będzie miała aż 20 m!

Ogromna choinka stanie także, tradycyjnie przy ul. Dworcowej, a przed Urzędem Miejskim stanie 10-metrowe drzewko zdobne w 15 tys. światełek.

Skwer Doncaster za budynkiem UM roku przyozdobi 4,5 metrowa bombka, pod którą warto się przejść – podobno przynosi szczęście.

Świetlne tunele staną w miejscu fontanny na placu Piłsudskiego oraz na placu Grunwaldzkim, gdzie pojawi się też nowość – między gałęziami drzew zawiśnie efektowna girlanda (to zadanie o wartości 228.996,42 zł brutto realizowane jest w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2021).

Przy ul. Dworcowej  poza choinką pojawią się świetliste renifery, a na placu Krakowskim - las świetlnych drzewek. Pięknie będzie również w parku Chopina – przed wejściem do Palmiarni stanie choinka, a na budynku zawisną figury aniołów, pojawią się też sanie z reniferami.
Specjalną oprawę zyska Rynek – latarnie przyozdobią świetlne iluminacje, na balkonie Ratusza stanie kolejna choinka, a przed nim bożonarodzeniowa szopka – jej budowa już trwa.

W okresie okołoświątecznym, podczas Gliwickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, Rynek będą zdobić również m.in. świąteczne stoiska, karuzela wiedeńska i świąteczna piramida zamocowana na największym z jarmarcznych domków.

Ciekawe ozdoby w kształcie migających choinek upiększą gliwickie ronda, m.in. generała Andersa, Lecha Kaczyńskiego i prof. Stanisława Fryzego. Ulice będą dekorowane sukcesywnie aż do przybycia świętego Mikołaja. Ozdoby będą nas utrzymywać w świątecznym nastroju do połowy stycznia.

Za zdobienie gliwickich ulic i latarni dba Wydział Usług Komunalnych Urzędu Miejskiego w Gliwicach, a parków, placów i skwerów Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach.

Źródło: UM Gliwice

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.6µg/m3 PM2.5: 5.0µg/m3