Gliwice: są już wyniki testów nauczycieli

Laboratory 2815632 1920

Redakcja

6 czerwca 2020

Blisko 800 pracowników żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych przebadano w Gliwicach na zlecenie władz miasta. Nikt nie okazał się zakażony koronawirusem.

Testy przesiewowe sfinansowało miasto w związku ze zwiększoną liczbą zachorowań na COVID-19 w Gliwicach. W mieście działa kopalnia Sośnica, gdzie stwierdzono liczne zakażenia koronawirusem.

Urząd Miasta Gliwic podał w piątek, że do czwartku 4 czerwca na jego zlecenie przebadano pod kątem koronawirusa 791 pracowników żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi, a także grupę nauczycieli ze szkół ponadpodstawowych, którzy od poniedziałku zasiądą w komisjach maturalnych. Wszyscy mają wynik ujemny.

Pozostała część pedagogów wchodzących w skład komisji maturalnych będzie poddawana testom 5, 6 i 7 czerwca, a więc jeszcze przed maturą, a w kolejnych dniach będą badani nauczyciele pracujący przy egzaminie ósmoklasistów.

Czytaj także: 94latka pokonała koronawirusa. Opuszcza Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach

Jak zapowiada samorząd, w przyszłym tygodniu – od 8 czerwca – w Gliwicach otwartych będzie 25 z 37 publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz 3 z 4 oddziałów żłobków miejskich. 12 publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Gliwicach pozostaje na razie zamkniętych. Kadra 6 z nich będzie badana po niedzieli, tak aby po Bożym Ciele (przypadającym 11 czerwca) można było wznowić pracę. Ostatnie 6 placówek przedszkolnych z tzw. dzielnic górniczych (głównie skupisk mieszkańców w gliwickiej Sośnicy, Ligocie Zabrskiej i Przyszówce w Łabędach) zostanie podana testom po Bożym Ciele. Te placówki będą sukcesywnie otwierane po zakończeniu badań personelu i uzyskaniu pozytywnej rekomendacji sanepidu. (PAP)

Foto: pixabay.com

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.8µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3