Gdzie obejrzeć EURO? Strefy kibica w miastach woj. śląskiego!

197830549 4046347095460750 8636352056194109247 n
Kastelik

Szymon Kastelik

11 czerwca, 2021

Tak, to już dzisiaj! Turniej, na który czekali wszyscy fani piłki nożnej w Polsce. Rozpoczynają się Mistrzostwa Europy! To będzie bardzo nietypowy turniej, z wielu powodów.

Po pierwsze, impreza ta została przesunięta o rok z powodu pandemii COVID-19 (podobnie jak Igrzyska Olimpijskie). Po drugie, z okazji 60-lecia turnieju nie ma jednego gospodarza imprezy. Mistrzostwa zostaną rozegrane na 11 stadionach w 11 krajach. Niestety w tym zestawieniu zabrakło Polski.

Wszystko rozpocznie się dzisiaj o godzinie 21! Na Stadio Olimpico w Rzymie mecz otwarcia rozegrają reprezentacje Włoch i Turcji. Finał zaplanowano na 11 lipca na Wembley w Londynie. Polska swój pierwszy mecz rozegra 14 czerwca ze Słowacją w Sankt Petersburgu. Następnie 19 czerwca z Hiszpanią w Sewilli, a ze Szwecją 23 czerwca ponownie na rosyjskim stadionie.

Gdzie można obejrzeć mistrzostwa Europy? Oczywiście tradycyjnie w swoim zaciszu domowym, co rekomendują m.in. eksperci. Należy pamiętać, że pandemia COVID-19 nadal trwa. Jednak z powodu poluzowania obostrzeń przez rząd działają już bary, a także można zorganizować strefy kibica. Kilka takich miejsc powstało lub powstaje w woj. śląskim.

Czeladź jest już gotowa na Euro. Na rynku strefa kibica działa już od wtorku, gdzie można było obejrzeć mecz towarzyski Polska-Islandia. Kolejna taka strefa w Zagłębiu Dąbrowskim to Będzin. Tam na plaży przy ul. Brzozowickiej mieszkańcy miasta mogą wspólnie dopingować biało-czerwonych.

W Katowicach także powstała strefa kibica. Jednak tym razem nie na rynku, ale pod galerią Libero. Podobne miejsce ma powstać również na stadionie miejskim w Bielsku-Białej, o czym informuje Radio Bielsko. Specjalne miejsce dla swoich mieszkańców przygotował także urząd w Kaletach. Kaletańska Strefa Kibica przygotowana została na placu targowym u zbiegu ulic Gwoździa i 1 Maja.

W każdym z tych miejsc obowiązują rygory sanitarne i limit osób. O tym warto pamiętać.

Strefa Kibica

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.5µg/m3