Game Music Concert - wyjątkowy koncert Filharmonii Śląskiej. Muzyka z gier komputerowych opanuje Spodek

Game Music Concert w Spodku

Redakcja

17 lutego 2023   

17 lutego Spodek opanuje Game Music Concert, czyli wieczór muzyki z takich gier, jak Assassin’s Creed, Counter-Strike, Diablo II, Heroes of Might and Magic III, League of Legends, The Legend of Zelda, Mass Effect, Red Dead Redemption II, Resident Evil, Skyrim, World of Warcraft, Uncharted, czy Mortal Kombat.

Zachwycająca grafika, wciągająca fabuła, rywalizacja, wielkie emocje i niezapomniane historie – gry wideo to więcej, niż tylko rozrywka. Setki osób przygotowujących kolejne tytuły sprawiają, że dziś gracze mają dostęp do prawdziwych arcydzieł budujących świat, na który mamy wpływ wraz z kliknięciem myszki, wciśnięciem przycisku, czy ruchem kontrolera. Na immersję wpływają nie tylko obrazy, ale i dźwięki, dlatego właśnie muzyka w grach wideo odgrywa tak kluczową rolę. Podobnie jak w przypadku muzyki filmowej, i ta występująca w grach z powodzeniem zaistniała również poza rzeczywistością wirtualną. 

I właśnie 17 lutego w katowickim Spodku zabrzmi z wielką mocą w znakomitym wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej pod batutą Františka Macka. To jednak nie wszystko! 

Koncert będzie wzbogacony animacjami i wizualizacjami, przygotowanymi przez artystów z Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego, a także widowiskiem tanecznym i pokazami cosplay. Za prawdziwy taneczny spektakl odpowiedzialna będzie grupa Seimuse – formacja specjalizująca się w komponowaniu interpretacji ruchowo-przestrzennych muzyki oraz tańcu współczesnym. W jej skład wchodzą studentki Akademii Muzycznej w Katowicach, otwarte na nowe wyzwania i działanie twórcze, które rozwijają swoje pasje w Teatrze Rytmu „Katalog” oraz angażują się w międzynarodowe projekty muzyczno-ruchowe.

Zasiądźcie więc wśród tysięcy ludzi, którzy pragną przenieść się do niesamowitego świata fantastycznych opowieści. Usłyszcie, jak brzmią znane motywy ze zdwojoną siłą – na żywo, tu i teraz. Dajcie się porwać muzycznej historii i multimediom, które będą jej towarzyszyć. Światła, dźwięki, ogromne emocje i wspaniałe przeżycia – tego nie można przegapić!

Koncert będzie częścią dwudniowego interdyscyplinarnego festiwalu GAME MUSIC FEST, organizowanego przez Filharmonię Śląską przy współpracy z Keywords Studios, Wydziałem Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego oraz Magazynem i Portalem CD Action.

Bilety do nabycia TUTAJ

17.02.2022 | piątek | g. 19.00
SPODEK | Game Music Concert

powiązane artykuły:

GAMEMUSIC
Lifestyle 29 grudnia 2022

Filharmonia Śląska zaprasza do wzięcia udziału w GAME MUSIC FEST 2023. Interdyscyplinarny festiwa

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.1µg/m3 PM2.5: 3.7µg/m3