Finał Biegowego Grand Prix 2021 w Piekarach Śląskich

Biegowe GP 10 10 21 1

Redakcja

10 października, 2021

10 października, odbyła się piąta i ostatnia edycja tegorocznego Biegowego Grand Prix MOSiR 2021. Na finał biegacze i chodziarze spotkali się na stadionie MOSiR przy ul. Olimpijskiej. Tym razem trasa prowadziła przez Las Dioblina, a na biegaczy czekały wyścigi na odcinku od 200 do 3000 metrów.

Na starcie zawodów stanęło 120 zawodniczek i zawodników, którzy zostali podzieleni na 22 kategorie wiekowe. Oprócz zawodów biegowych odbył się również marsz Nordic Walking. W niedzielne południe wręczano nie tylko wyróżnienia za dzisiejszy bieg, ale także podsumowano całą tegoroczną edycję. Łącznie w całym cyklu startowało 269 zawodników. W klasyfikacji generalnej szkół, Grand Prix 2021 zwyciężył Zespół Szkół Specjalnych, wyprzedzając Miejską Szkołę Podstawową nr 13 i Miejską Szkołę Podstawową nr 5.

Medale dla zawodników wręczała Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich oraz radny Stanisław Plajzner. Jednocześnie Sława Umińska -Duraj została zwycięzcą całej edycji GP w swojej kategorii biegowej.

Organizatorem Biegowego GP MOSiR 2021 był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich oraz Młodzieżowa Rada Miasta Piekary Śląskie. Były to ostatnie tegoroczne zmagania, ale już dzisiaj zapraszamy na przyszłoroczną edycję, która na pewno zagwarantuje dużo świetnej zabawy i sportowych emocji.

Galeria zdjęć dostępna TUTAJ.

 

Źródło: Urząd Miasta Piekary Śląskie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 18.8µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3