W Bytomiu odbył się Festiwal Sztuki Wysokiej

Festiwal sztuki wysokiej bytom 2024

Redakcja

1 lipca 2024

Galeria Stalowe Anioły i jej otoczenie na jeden dzień zamieniły się w malowniczą przestrzeń dla XXV Festiwalu Sztuki Wysokiej, wydarzenia będącego stałym punktem kulturalnym miasta. Tegoroczna edycja, obchodzona pod hasłem „Z czasem…”, przyciągnęła zarówno entuzjastów sztuki, jak i młodych twórców, którzy wzięli udział w XIV Małym Festiwalu.

Sztuka i muzyka w centrum uwagi

Do Pracowni Stalowe Anioły wpłynęło aż 195 prac artystycznych, które były dostępne dla zwiedzających. Program festiwalu obejmował również występy muzyczne. Na plenerowej scenie swoje umiejętności zaprezentowali Marek Romanowski, Weronika Kowolik oraz zespół Broadpeak z Patrycją Hefczyńską. Hania Derek również dała koncert, dostarczając publiczności niezapomnianych przeżyć muzycznych.

Ekspresja ruchu i dźwięku

Studenci Wydziału Teatru Tańca AST wystawili wyjątkowy spektakl taneczny, który wciągnął widzów w świat improwizacji i ekspresji ruchowej. Pod artystyczną opieką Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej, tancerze stworzyli kolaż dźwiękowo-ruchowy, ukazujący piękno i złożoność ludzkiego ciała w ruchu.

Innowacje w animacji

Ewa Jaworska wraz ze studentami Projektowania Gier i Przestrzeni Wirtualnej z Cieszyna zaprezentowali pokaz animacji, który wzbudził ogromne zainteresowanie wśród uczestników festiwalu. Ich kreatywność i zdolność do wykorzystania nowoczesnych technologii w sztuce były jedną z głównych atrakcji tego dnia.

Festiwal Sztuki - Święto Sztuki i Spotkania Pokoleń

festiwal sztuki wysokiej bytom 2024 stalowe anioly
  • "Festiwal Sztuki Wysokiej to połączenie sztuki, ludzi i miejsca. Naszym celem jest ukazanie sztuki jako kluczowej wartości w życiu, a także uwrażliwienie odbiorców na różnorodne formy artystycznego wyrazu. Festiwal jest świętem i okazją do spotkania artystów różnych pokoleń, zbliżając postawy twórcze mistrzów, studentów i miłośników sztuki” - mówi Magdalena Wichrowska, jedna z organizatorek wydarzenia.

Organizatorzy i Współpraca

Festiwal został zorganizowany przez Pracownię Stalowe Anioły we współpracy z Fundacją Śląskie Obrazy, które wspólnie zadbały o to, by to wydarzenie stało się miejscem dialogu artystycznego i spotkań miłośników sztuki.


powiązane artykuły:

Skarpa bytom zawody
Lokalne 24 czerwca 2024

W miniony weekend Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych SKARPA BYTOM było miejscem rywalizacj

Kapielisko bytom
Lokalne 21 czerwca 2024

W sobotę, 22 czerwca otwarte zostanie kąpielisko odkryte w Parku Miejskim w Bytomiu. Pływ

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.3µg/m3 PM2.5: 7.4µg/m3