Festiwal sportu i kolorów w Arenie Gliwice

Czolowka 1

Redakcja

23 września 2021

Już 26 września na placu głównym Areny Gliwice szykuje się rodzinne popołudnie pełne sportowej rywalizacji, prawdziwych emocji i… kolorowych eksplozji! Ale to nie wszystko – także Mistrzostwa Śląska we wspinaczce sportowej oraz Arena Bike Race.

Jesień zbliża się wielkimi krokami, więc warto maksymalnie wykorzystać ostatnie dni słonecznej pogody na aktywności na świeżym powietrzu.

Startujemy o godz. 14.00 na placu głównym Areny Gliwice. O każdej pełnej godzinie czekają was kolorowe eksplozje, czyli świetna zabawa dla wszystkich kategorii wiekowych! We wspólnym, rodzinnym gronie będzie można zmagać się z wyzwaniami przygotowanymi przez prawdziwych sportowych wyjadaczy”

zachęcają organizaorzy. 

W programie: futsal, koszykówka, siatkówka, sporty rakietowe, piłka ręczna, sporty walki, strzelectwo, taneczne animacje z KS 3arte Arena Gliwice i teqball, czyli piłka nożna na... stole.

Igrzyska poprowadzą mistrzowie w swoim fachu – Dawid Biały i Marcin Maszka, którzy na swoim koncie mają oprawę największych wydarzeń sportowych.

Prognoza na niedzielę? Mnóstwo zabawy i ogrom radości! Dla najwytrwalszych sportowców przygotowano nagrody. Na uczestników czekają konkurencje indywidualne oraz rodzinne.

Jest coś jeszcze – konkurs dla dorosłych, którzy sprawdzą swoje siły w rzutach za 3 punkty oraz żonglerce (dla zwycięzców przewidziano dwa zegarki Sunnnto 7). Nie zabraknie również czasu na porcję praktycznej wiedzy – będzie okazja, by skorzystać z symulatora dachowania i jazdy na motocyklu oraz przypomnienia sobie zasad pierwszej pomocy. Dodatkowo czeka tor rowerowy, samochód na trolejach, pokazy i liczne konkursy.

Rowerowa moc

Czy mamy tu jakichś kolarzy? Czeka was nie lada wyzwanie, łatwo nie będzie – ekipa PBT zadba o to, żebyście w pięknych okolicznościach przyrody wycisnęli z siebie siódme poty.

Startujemy spod Areny Gliwice i robimy pętlę. Wiedzie ona przez polne i leśne tereny Rybnika, Żor, Pojezierze Palowickie i kobiórskie lasy. Wracamy malowniczymi terenami powiatu gliwickiego, żeby znów spotkać się pod Areną Gliwice. Deniwelacja trasy to 562 metry, za to trafimy na niej właściwie na każdy rodzaj nawierzchni. Odcinki po leśnych ścieżkach i polnych szutrach (80%) przeplatane są asfaltem lokalnych dróg i ścieżek rowerowych (20%). Łatwo nie będzie, ale skok endorfin na mecie – gwarantowany.”

czytamy. 

Jeszcze wspinaczka

To nie wszystko! W dniach 25 i 26 września odbędą się Mistrzostwa Śląska 2021 we wspinaczce sportowej na ścianie wspinaczkowej Chwyciarnia Arena Gliwice.

Jeżeli jesteście ze Śląska lub trenujecie w śląskich klubach, to zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach i rywalizacji w konkurencjach „wspinaczka na czas” i „prowadzenie”. Zawody przewidziane są dla 5 kategorii wiekowych: dzieci młodsze, dzieci, młodzicy, juniorzy młodsi i juniorzy. 

Do wspólnej zabawy podczas Rodzinnych Igrzysk Sportowych zaprasza Miejska Komenda Policji, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz Miejskie Pogotowie Ratunkowe. Gotowi na emocje?

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.4µg/m3 PM2.5: 4.0µg/m3