Festiwal Lokalnych Produktów Ziemi Pszczyńskiej

Festiwal c653

Redakcja

4 czerwca, 2022

4 i 5 czerwca na rynku w Pszczynie mieszkańcy i turyści będą mogli poznać, posmakować i zaopatrzyć się w wysokiej jakości lokalne produkty, które uzyskały certyfikat Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.

Lokalna Marka Ziemi Pszczyńskiej to projekt realizowany przez Powiat Pszczyński i Towarzystwo Miłośników Ziemi Pszczyńskiej. To znak jakości przyznawany produktom cennym lokalnie, przyjaznym środowisku naturalnemu, powstałym z miejscowych surowców i wytwarzanych z olbrzymią pasją przez mieszkańców Pszczyny.

Komisja Certyfikacyjna przez ostatnie miesiące weryfikowała złożone wnioski. Ostatecznie zdecydowała o przyznaniu Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej 26 lokalnym produktom.

W tym gronie znalazły się m.in. wytwarzane w domowych zagrodach sery kozie i krowie, borowina i solanka z goczałkowickich złóż, miody odmianowe i z dodatkiem suszonych kwiatów, mydła, woreczki z lawendą, pasztet z gęsiną, chleb z łopaty, kopy pszczyńskie, rolada śląska z kluskami i modro kapusta, haft ręczny - czepidło, jaja czy pszczyńskie grzybki.

Wszystkich tych producentów spotkamy w najbliższy weekend na pszczyńskim rynku, gdzie w godzinach 12.00 – 18.00 (sobota i niedziela) w specjalnych stoiskach będą promować wyróżnione produkty.

W niedzielę o godz. 15.00 zostaną oficjalnie wręczone certyfikaty Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.

W ten weekend na rynku w Pszczynie będzie nie tylko pysznie i pięknie, ale też muzycznie, a to za sprawą dwóch muzycznych wydarzeń.

W sobotę odbędą się jubileuszowe, 20. Prezentacje Dziecięcych Zespołów Regionalnych  „Mały Brzym”, w w niedzielę 46. „Spotkania pod Brzymem” czyli jeden z najstarszych w Polsce przeglądów zespołów ludowych.

Plakat c873

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.7µg/m3 PM2.5: 2.1µg/m3