Ferie w województwie śląskim

Skiing 6035709 1280

Redakcja

29 stycznia, 2024

Uczniowie z województwa śląskiego czekali od świąt na to. I w końcu się doczekali. W województwie śląskim rozpoczęły się ferie zimowe. 

Ferie potrwają przez kolejne 2 tygodnie, do 9 lutego. Jedna z najważniejszych informacji jest to, że dzieci i młodzież szkolna będą mogły podróżować po województwie śląskim za... symboliczną złotówkę. Od 27 stycznia do 11 lutego dzieci i młodzież do 18. roku życia mogą skorzystać z przejazdów Kolei Śląskich za złotówkę. Promocja, którą Koleje Śląskie przygotowały na ferie to inicjatywa Jakuba Chełstowskiego, marszałka województwa śląskiego.

Tym samym prawie za darmo dzieci (wraz ze znajomymi lub rodzinami) mogą wybrać się na przykład w nasze Beskidy, do czego zachęca Urząd Marszałkowski. 

- Beskid Śląski i Żywiecki to doskonałe miejsca na aktywny wypoczynek. Świetna oferta ośrodków narciarskich, mnóstwo atrakcji dla dzieci i całych rodzin, do tego wyborna, lokalna kuchnia i bogata oferta turystyczna. Zapraszam wszystkich do spędzenia ferii w naszym regionie, to gwarancja wyjątkowego klimatu, zapierających dech w piersiach krajobrazów i świetnej zabawy – zachęca marszałek Jakub Chełstowski.

Beskidy to oczywiście sporty zimowe: narty i snowboard, ale też wiele wydarzeń kulturalnych w okresie ferii oraz spacery, natura i zwiedzanie ciekawych miejsc. 

Ferie w województwie śląskim

Atrakcji przez najbliższe dwa tygodnie nie zabraknie również w wielu innych rejonach województwa śląskiego. Warto sprawdzić miejskie strony oraz media społecznościowe, żeby być na bieżąco z wydarzeniami organizowanymi dla dzieci oraz młodzieży.

Ferie to też bezpieczeństwo, o co zabiegają policjanci oraz strażacy. Funkcjonariusze policji apelują do dorosłych o bezpieczeństwo na drogach, a do dzieci o pamiętaniu zasad ruchu drogowego np. podczas spacerów. Ponadto policjantów spotkamy na stokach narciarskich we wspomnianych Beskidach.

Policjanci też będą przeprowadzali kontrolę autokarów zamówionych do przewozu zorganizowanych wycieczek. Straż pożarna natomiast apeluje o zachowanie ostrożności m.in. przy zbiornikach wodnych i podkreśla, aby nie wchodzić na zamarznięte jeziora, rzeki czy inne zbiorniki wodne. Noce są jeszcze długie, dlatego dzieci i młodzież powinny pamiętać o odblaskach. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 39.5µg/m3 PM2.5: 32.8µg/m3