Fabryka Pełna Życia na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Foto 1 3

Redakcja

4 września, 2020

Fabryka Pełna Życia razem z miastem Dąbrowa Górnicza mają swoje stoisko na XII Europejskim Kongresie Gospodarczym, który odbywa się od 2 do 4 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Fabryka Pełna Życia to dla Dąbrowy Górniczej niezwykle istotne przedsięwzięcie, które przypomnę rozpoczęło się kilka lat temu od budowania platformy współpracy z mieszkańcami poprzez rozmowy, spotkania, debaty, konsultacje. Dziś mamy nie tylko wizję tego, jak nowe centrum Dąbrowy Górniczej ma wyglądać, ale też koncepcję architektoniczną. Przed nami wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego 

mówi Wojciech Czyżewski, Prezes Zarządu Fabryka Pełna Życia Sp. z o.o.

- Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że katowicki Kongres to jedyne takie wydarzenie na skalę europejską w okresie pandemii. Nasza obecność tutaj to szansa dotarcia do inwestorów oraz osób, które będą miały wpływ na decyzje związane z funduszami europejskimi przeznaczonymi na rewitalizację, zielony ład, a przede wszystkim projekty, takie jak nasz – zmieniający poprzemysłowe dziedzictwo w nowoczesną przyjazną dla mieszkańców przestrzeń. Dlatego cieszymy się, że mogliśmy gościć na naszym stoisku parlamentarzystów, europosłów i przedsiębiorców  – dodaje prezes Wojciech Czyżewski.

Fabryka Pełna Życia to przełomowy projekt w 100-letniej historii Dąbrowy Górniczej, który ma szanse zrewolucjonizować życie w samym centrum miasta. 4-hektarowy teren Fabryki Obrabiarek Ponar-Defum od końca XIX wieku był całkowicie zamknięty dla mieszkańców. Teraz ma powstać wizytówka i tętniące życiem serce Dąbrowy Górniczej. Wizję nowego Centrum Dąbrowy Górniczej – po licznych konsultacjach społecznych, jak i pracach grup ekspertów w zakresie urbanistyki i architektury, ekonomii i przedsiębiorczości oraz zrównoważonego rozwoju – oparto o zasoby społeczności lokalnej.

Fabryka Pełna Życia – fakty i liczby:

- zielony rynek,

- 13 zielonych tarasów na dachach,

- browar miejski z restauracją,

- 20 konceptów kulinarnych,

- 5 budynków biurowo-usługowych,

- 35 pokoi w hotelu butikowym,

- 9 budynków mieszkalnych,

- wieża widokowa,

- zielony pasaż,

- multimedialne centrum konferencyjno-wystawowe,

- wypożyczalnia rowerów miejskich,

- wypożyczalnia rowerów elektrycznych,

- stacje ładowania samochodów,

- miejsca postojowe dla rowerów,

- 5 tras tematycznych,

- 650 miejsc parkingowych.

- około 2000 miejsc pracy,

- około 40 000 metrów kwadratowych powierzchni usługowej, biurowej i mieszkalnej.

Foto 1 2

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.8µg/m3 PM2.5: 15.3µg/m3