Fabryka Pełna Świąt - koncert w wersji online [Galeria]

Konceert swiateczny online foto Marek Wesolowski 3

Redakcja

10 grudnia 2020

Na terenie Fabryki Pełnej Życia w pofabrycznych halach dawnych zakładów obrabiarek Defum odbył się koncert ze świątecznym repertuarem. W projekcie wzięły udział instytucje kultury z Dąbrowy Górniczej.

Koncert został nagrany, a jego premiera w wersji online na portalu społecznościowym Facebook będzie miała miejsce w niedzielę, 20 grudnia o godz.18.00.

W trudnym pandemicznym okresie postanowiliśmy zaprosić instytucje kultury z Dąbrowy Górniczej do wspólnego projektu muzycznego. Czas świąt skłania zawsze do refleksji i zadumy. Dlatego zależało nam, żeby przy muzyce, w rytmach znanych nam wszystkim świątecznych utworów pokazać bliskość i współpracę”

podkreśla Wojciech Czyżewski, prezes zarządu Fabryka Pełna Życia Sp. z o.o.

W trakcie niespełna 30-minutowego koncertu świąteczne utwory zostały zaprezentowane w nowych aranżacjach specjalnie przygotowanych na tę okazję.

W projekcie wystąpili wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej Gabriela Foksa i Dawid Jędrusik, zespół „Poczytalni” działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz zespół „Non A Capella”, a wszystko to w towarzystwie Miejskiej Orkiestry Dętej z Dąbrowy Górniczej, działającej przy Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

To trzeci już koncert zorganizowany w wersji online w przestrzeniach starych hal byłej Fabryki Defum. Wiosną, pod koniec maja, miały tam miejsce występy didżeja Blindersa oraz koncert pianistyczny Tymoteusza Biesa i tancerki Judyty Pakulskiej.

 

Konceert swiateczny online foto Marek Wesolowski 1

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.6µg/m3 PM2.5: 5.0µg/m3