Ewa Kołodziej - Posłanka na Sejm RP

Ewa kolodziej poslanka

Redakcja

30 sierpnia 2023

Sylwetka posłanki Ewy Kołodziej. Dowiedz się kim jest i czym się zajmuje.

Ewa Kołodziej, kandydatka na posła z KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni w okręgu katowickim. Kim jest, czym się zajmuje?

Ewa Kołodziej urodziła się w 1978 roku w Katowicach. Posiada wykształcenie wyższe. Jest absolwentką politologii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczęszczała również do Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki. Pracowała m in. jako specjalistka ds. PR w centrum medycznym, asystentka parlamentarna oraz referent ds. administracyjno-biurowych w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. Trzykrotnie wybrana była do Rady Miasta Katowice.

Działalność polityczna

Członkini Platfomy Obywatelskiej, od 2005 roku członkini Rady Powiatu PO. Posłanka na Sejm VII, VIII i IX kadencji. W wyborach parlamentarnych w 2019 roku startując z ramienia Koalicji Obywatelskiej, otrzymała 11 549 głosów. 

W wyborach parlamentarnych w 2023 roku kandyduje z 6 miejsca na liście KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni w okręgu nr 31 obejmującym powiat bieruńsko-lędziński oraz miasta na prawach powiatu: Chorzów, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Tychy.

Ewa Kołodziej kontakt:

tel. 508 304 917

e-mail: ewa.kolodziej@platforma.org

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.1µg/m3 PM2.5: 6.3µg/m3