Eskorta na DTŚ-ce. Grupa SPEED pilotowała rodzącą do szpitala

44 723387

Redakcja

10 września, 2022

Nieoznakowany radiowóz namierzył jadące z dużą prędkością audi, którego kierowca jechał o wiele za szybko, wyprzedzając inne auta. Zatrzymany mężczyzna był roztrzęsiony i oznajmił, że u jego żony rozpoczął się poród, więc pędzi z nią do szpitala.

Policjanci z grupy SPEED gliwickiej drogówki, pilnowali przestrzegania przepisów przez kierowców na Drogowej Trasie Średnicowej. W pewnym momencie spostrzegli audi, którego prędkość wyróżniała się na tle innych pojazdów. Kierujący wykonywał liczne manewry wyprzedzania, na granicy brawury. Radiowóz ruszył za, jak się wydawało, piratem drogowym.

Zatrzymany mieszkaniec Gliwic poinformował mundurowych, że wiezie do szpitala żonę, u której właśnie zaczęła się akcja porodowa. Przyszły tata poprosił policjantów o pomoc w szybkim dotarciu do placówki medycznej w Gliwicach.

Stróże prawa, oceniwszy sytuację, bez wahania podjęli decyzję o eskorcie ciężarnej, by zapewnić jej jak najszybszy i bezpieczny transport. Radiowóz z włączonymi sygnałami świetlnymi oraz dźwiękowymi pilotowali pojazd na porodówkę. Dzięki temu mama spieszącego się na świat maleństwa bezpiecznie trafiła pod opiekę lekarzy”

relacjonują mundurowi.

Źródło: KMP w Gliwicach

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 31.0µg/m3 PM2.5: 25.2µg/m3