Elżbieta Witek w Tarnowskich Górach i Bieruniu. "Ten węgiel jest, płynie i będzie systematycznie płynąć"

RZ1 0011

Redakcja

19 września, 2022

W niedzielę, 18 września, marszałek Sejmu Elżbieta Witek na zaproszenie śląskich działaczy Prawa i Sprawiedliwości, odwiedziła Tarnowskie Góry i Bieruń. W obu miastach mówiła przede wszystkim o energii, węglu i rosnących cenach.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek przyjechała na Górny Śląsk na zaproszenie m.in. Barbary Dziuk i Bożeny Borys-Szopy. W Tarnowskich Górach i Bieruniu spotkała się z mieszkańcami, kołami gospodyń, górnikami oraz związkowcami. Mówiła o węglu, inflacji, a także w walce ze skutkami pandemii. 

- Ceny energii poszły w górę na całym świecie. One nie są zależne od naszego rządu. Rolą państwa jest zrobić wszystko, żeby tę inflację jak najszybciej móc zatrzymać i powoli ją dusić – mówiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek w Tarnowskich Górach. Zapewniła, że zimą nie zabraknie węgla. - Ten węgiel jest, płynie i będzie systematycznie płynąć - dodała. 

Marszałek Sejmu stwierdziła, że ceny energii rosną niezależnie od rządu – Ceny energii poszły w górę na całym świecie. One nie są zależne od naszego rządu – mówiła w Tarnowskich Górach. 

W Bieruniu natomiast prosiła o pomoc i współpracę pomiędzy rządem a samorządami i mieszkańcami. Uznała, że tylko w takiej atmosferze uda się Polsce poradzić ze skutkami wojny w Ukrainie i pandemii. -  W tej chwili to, czego potrzebujemy, to nie konfliktów, a współpracy i wspólnoty. To jest naprawdę dzisiaj nam bardzo potrzebne – apelowała Marszałek Sejmu.

– Rolą państwa jest zrobić wszystko, żeby tę inflację, która szybuje do góry, jak najszybciej móc zatrzymać i powoli ją dusić – zaznaczyła na Górnym Śląsku. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.8µg/m3 PM2.5: 17.0µg/m3