"Elka" już działa! Znów możemy podziwiać Park Śląski z lotu ptaka

Kolej Linowa Elka w Parku Śląskim 6

Redakcja

18 lipca, 2023

Po ponad miesięcznej przerwie uruchomiona została ponownie kolej liniowa "Elka" w Parku Śląskim. Można z niej podziwiać widoki aż do zachodu Słońca. 

29 maja Park Śląski poinformował, że kolej liniowa "Elka" pozostaje nieczynna do odwołania. Powodem tymczasowego zawieszenia kursów była budowa drugiego odcinka Wesołe Miasteczko - Planetarium Śląskie.

Prace są prowadzone w celu ulepszenia atrakcji i zapewnienia jeszcze lepszego doświadczenia dla odwiedzających w przyszłości. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i będziemy Was informować o postępach - informował wówczas Park Śląski.

Elka znów działa

Po 1,5 miesiącu przerwy, kolej liniowa "Elka" znów działa. Została uruchomiona ponownie 17 lipca. Park z góry można podziwiać od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 11:00 do 21:00.

Elka wciąż kursuje tylko na jednym odcinku Wesołe Miasteczko - Stadion Śląski. Budowa drugiego odcinka trwa. Będzie mierzył 1840 metrów, a podróż kolejką zajmie od 15 do 20 minut w jedną stronę. Z góry będzie można obserwować Śląski Ogród Zoologiczny, podróżujący przejadą malowniczą trasą nad wybiegami dla zwierząt oraz Doliną Dinozaurów. Stacja przesiadkowa zlokalizowana będzie przy Wesołym Miasteczku. Druga nitka „Elki” wyposażona zostanie w 30 czteroosobowych otwartych kanap i 15 gondoli.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.1µg/m3 PM2.5: 3.9µg/m3