Edukacyjna gra planszowa – Rajd po województwie śląskim

106797385 3435593513138935 5566266930458071044 o

Redakcja

6 lipca 2020

Gdzie leży polska Sahara i morze inne niż Bałtyk, o kim mówiono „śląski Kopciuszek”, a o kim skoczek z Wisły – tego wszystkiego będzie można się dowiedzieć grając w edukacyjną grę planszową Silesia GO! Rajd po województwie śląskim - podała Biblioteka Śląska.

Grę stworzył i udostępnił bezpłatnie do samodzielnego wydrukowania Instytut Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Od poniedziałku można ją pobrać pod linkiem http://ibr.bs.katowice.pl/wp-content/uploads/2020/07/Silesia-GO.zip.

Jak informują twórcy, gra ma promować region i zachęcać dzieci, młodzież i dorosłych do pogłębiania wiedzy z takich dziedzin jak geografia, historia oraz kultura województwa śląskiego. Główną grupą docelową projektu są starsi uczniowie szkoły podstawowej. Gra składa się z wielokolorowej planszy, blisko 80 kart do gry oraz instrukcji zawierającej zasady rozgrywki.

Instytut Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej został powołany decyzją Sejmiku Województwa Śląskiego w 2011 r., a działalność rozpoczął z końcem marca 2012 r. Do zadań Instytutu Badań Regionalnych należy: prowadzenie interdyscyplinarnej działalności naukowo-badawczej na potrzeby regionu, przygotowywanie programów i materiałów na potrzeby edukacji regionalnej, prowadzenie działalności wydawniczej, inicjowanie debat publicznych na temat bieżącej sytuacji społecznej regionu, upowszechnianie wyników badań naukowych, popularyzacja wiedzy o regionie wśród jego mieszkańców, wzmacnianie więzi społecznych na poziomie regionalnym, zwiększenie poziomu uczestnictwa kulturalnego i społecznego mieszkańców regionu, integracja środowiska regionalnych badaczy.

Obecnie Instytut Badań Regionalnych prowadzi kilka projektów, m.in. Encyklopedię Województwa Śląskiego "EWoŚ" i Platformę Edukacji Regionalnej Eduś. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.0µg/m3 PM2.5: 3.6µg/m3