E-hulajnogi wjeżdżają do Będzina i Czeladzi. Ile kosztuje przejazd? Sprawdź

Ehulajnoga

Redakcja

7 października, 2022

W piątek, 7 października, na ulicach Będzina i Czeladzi pojawią się e-hulajnogi TIER. Jak z nich korzystać i ile to będzie kosztować?

Na początku w obu miastach pojawi się blisko 300 pojazdów TIER, co umożliwi płynne przemieszczanie się.

Neutralne klimatyczne i płynne przejazdy między Będzinem i Czeladzią stały się faktem. Od piątku użytkownicy z obu miast będą mogli korzystać z e-hulajnóg TIER. Jesteśmy przekonani, że ładowane ze wsparciem energii słonecznej e‑hulajnogi szybko zdobędą sympatię mieszkańców, służąc im szczególnie na krótszych dystansach”

mówi Mathieu Deloly, dyrektor generalny Europy Środkowo-Wschodniej.

Poruszając się e-hulajnogą i parkując ją, musimy przestrzegać lokalnych przepisów oraz szanować innych uczestników ruchu. Na e-hulajnodze można jeździć wyłącznie w pojedynkę oraz zabronione są przejazdy po spożyciu alkoholu. Zaparkowany pojazd nie powinien blokować przejścia lub przejazdu, a zakazy parkowania oznaczone odpowiednim znakiem drogowym, obowiązują również kierowców hulajnóg.

Według obowiązujących przepisów, do jazdy na hulajnodze elektrycznej służy przede wszystkim droga rowerowa lub pas ruchu dla rowerów. Jeśli ich nie ma, dozwolone jest przemieszczanie się ulicą, o ile obowiązuje na danej przestrzeni ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ponadto, maksymalna prędkość z jaką użytkownik e-hulajnogi może się przemieszczać to 20 km/h. Użytkownik e-hulajnogi może poruszać się chodnikiem, gdy w danym miejscu nie ma ścieżki rowerowej, a limit prędkości na jezdni wynosi ponad 30 km/h. Należy pamiętać jednak, że użytkownik e-hulajnogi poruszający się po chodniku ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszym i nie utrudniać im ruchu, a także, że powinien przemieszczać się z prędkością zbliżoną pieszym.

Jak zacząć jeździć TIER?

Aby spróbować jazdy e-hulajnogą TIER, pobierz aplikację, zarejestruj się i przypisz swoją metodę płatności. Następnie znajdź e-hulajnogę na mapie lub na ulicy i odblokuj ją skanując umieszczony na niej kod QR za pomocą aplikacji. Aby zakończyć jazdę, znajdź bezpieczne miejsce do zaparkowania, opuść podpórkę, otwórz aplikację TIER i dotknij przycisku „Zakończ przejazd".

Minuta jazdy e-hulajnogą TIER kosztuje 59 groszy, natomiast opłata za odblokowanie hulajnogi wynosi 2,70 zł.

Nowi użytkownicy, w ciągu 14 dni od rejestracji, mogą wykupić w aplikacji miesięczny pakiet nielimitowanych, darmowych odblokowań w promocyjnej cenie 2,70 zł. Na osoby, które już posiadają konto w aplikacji, czeka pakiet 30 dni darmowych odblokowań za 14,99 zł.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.4µg/m3 PM2.5: 13.3µg/m3