Dzisiaj straszy, ale ma odzyskać blask! Były supermarket w Dąbrowie Górniczej zostanie parkiem handlowym

Auchandg

Redakcja

18 listopada, 2023

Budynek po supermarkecie Auchan przy ul. Porozumienia Dąbrowskiego 1980 w Dąbrowie Górniczej straszy i niszczeje od kilku lat. Ale pojawił się inwestor, który chce stworzyć tam park handlowy. 

Kiedyś był sklep sieci Real z dodatkowymi powierzchniami gastronomiczno-handlowymi. W 2016 roku infrastrukturę marketową przy ul. Porozumienia Dąbrowskiego 1980 w Dąbrowie Górniczej przejął Auchan. Ale od trzech lat budynek stoi pusty i niszczeje. 

Ale pojawiła się nowa szansa dla tego miejsca. Były supermarket zostanie przekształcony w park handlowy. Za inwestycję odpowiada Grupa Saller. Niemiecka firma zaplanowała wykorzystanie części istniejącego budynku oraz jego rozbudowę. Gruntownie rozbudowany ma być także parking.

– Inwestycja znajduje się w fazie uzyskiwana niezbędnych do realizacji zadania decyzji administracyjnych, których pozyskanie przewidziane jest na początek 2024 roku i będzie realizowana etapowo – informuje Aneta Tatschink z działu koordynacji Grupy Saller.

– Położony przy jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta obiekt już teraz cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem najemców i z pewnością zaoferuje przyszłym klientom zróżnicowany i atrakcyjny mix marek – zapowiada Aneta Tatschink.

Wśród przyszłych najemców znajdą się między innymi market budowlany, popularny międzynarodowy dyskont spożywczy, sklepy z odzieżą i akcesoriami, elektroniką, artykułami dla zwierząt, a także drogeria.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 37.8µg/m3 PM2.5: 29.8µg/m3