Dzień Weterana w Czeladzi

Img 2185

Redakcja

31 maja, 2021

30 maja w Czeladzi odbyły się uroczystości z okazji tegorocznego Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa. Z tej okazji w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika miała miejsce uroczysta msza święta, na czeladzkim rynku można było podziwiać specjalistyczny sprzęt używany przez służby mundurowe, a także wręczono nagrody za udział w konkursie plastycznym organizowanym przez WKU Będzin oraz Urząd Miasta Czeladź.

Tegoroczne obchody Dnia Weterana wciąż nie przypominały jeszcze skalą tych, które miały miejsce dwa lata temu na terenie Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia, ale liczymy, że w przyszłym roku wrócimy już do normalnej formuły tego wydarzenia. Doskonale wpisuje się ono w działania naszego miasta, które mają na celu podnoszenie świadomości patriotycznej wśród naszych mieszkańców

mówi Jakub Kubasik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Czeladź.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10.00 od uroczystej mszy świętej w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Następnie nagrodzono uczniów czeladzkich szkół podstawowych, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym wspólnie przez WKU w Będzinie oraz urząd Miasta Czeladź. Tematyką prac były powstania śląskie. Ponadto na czeladzkim rynku aż do godziny 14.00 można było obejrzeć specjalistyczny sprzęt wykorzystywany przez 5 pułk chemiczny w Tarnowskich Górach, jednostki straży granicznej, straży pożarnej, a także służby więziennej i policji.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 1.8µg/m3 PM2.5: 1.4µg/m3