Dzięki pomocy Ukrainki mały chłopiec szczęśliwie wrócił do mamy

Hands g5d30fab86 1920

Redakcja

15 marca, 2022

Wystarczyła tylko chwila nieuwagi, aby babcia zgubiła z oczu 4-letniego wnuczka. Na szczęście chłopca spotkała przechodząca obok kobieta, która nie pozostała obojętna w obliczu niecodziennej sytuacji i zaprowadziła dziecko do pszczyńskiej komendy. Tam w wyniku zaangażowania całej jednostki w działania chłopiec wrócił szybko pod opiekę matki.

Wczoraj około 14:30 do oficera dyżurnego pszczyńskiej komendy zgłosiła się kobieta, która zwróciła uwagę na samotnie spacerujące małe dziecko.

Obywatelka Ukrainy zorientowała się, że chłopczyk najprawdopodobniej się zgubił i postanowiła natychmiast zaprowadzić dziecko do najbliższej jednostki Policji.

Po otrzymaniu niepokojącej informacji w działania została zaangażowana cała jednostka. Rozmowę z dzieckiem przeprowadził obecny na miejscu policyjny psycholog z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Dzięki tym czynnościom udało się ustalić personalia chłopca, a następnie adres i dane rodziców. W kolejnym kroku policjanci skontaktowali się z matką dziecka, która po niespełna godzinie od zagubienia odebrała syna z komendy.

Jak ustalili mundurowi, dziecko wcześniej było pod opieką babci.

Wnuczek po wspólnie zrobionych zakupach odnosił koszyk i nagle zniknął seniorce z oczu. Babcia próbowała samodzielnie odnaleźć chłopca, jednak bezskutecznie.

Na szczęście sytuacja znalazła swój szczęśliwy finał.

Na pochwałę niewątpliwie zasługuje wzorowa postawa kobiety, która zareagowała na niecodzienną sytuację i pomimo bariery językowej podjęła jedyne słuszne działanie. 

 

Źródło: KPP w Pszczynie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 1.8µg/m3 PM2.5: 1.4µg/m3