Działa już aplikacja Transport GZM

Aplikacja transport gzm

Redakcja

8 sierpnia, 2023

Aplikacja "Transport GZM" już działa! Możemy pobrać ją na telefony z systemami Android I IOS. Sierpień to okres testowy. ZTM czeka na opinie użytkownik i ewentualne uwagi. 

Aplikację Transport GZM trochę musieliśmy poczekać. Ale w końcu już jest dostępna dla podróżnych ZTM. 

- To swego rodzaju prapremiera. Sierpień będzie miesiącem do zapoznania się z działaniem aplikacji. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi związane z jej działaniem. Aplikacja nie posiada jeszcze wszystkich planowanych funkcjonalności, będą one sukcesywnie dodawane, ale nawet w udostępnionym zakresie niezwykle ułatwi naszym mieszkańcom codzienne podróże wyjaśnia Jacek Brzezinka, członek zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Do czego służy ta aplikacja? W domyśle ma zastąpić karty ŚKUP. Można w niej kupić wszystkie bilety z taryfy, także bilety długookresowe, na 30, 90 i 180 dni, Metrobilety oraz bilety pakietowe. Konto wyrobić może każdy, nie jest potrzebna wizyta w Punkcie Obsługi Pasażerów.

Według założeń, aplikacja ma ułatwić nam również planowanie podróży ZTM z przesiadkami. - Wdrażanie nowego systemu to proces. Nadszedł moment, w którym możemy włączyć w ten proces pasażerów. Zachęcamy do zapoznania się z aplikacją i przesyłania uwag dotyczących jej działania na adres ux@metropoliagzm.pl – dodaje Brzezinka.

Utworzenie konta trwa około 3 minuty. Samemu możemy zakodować ulgi, które zostaną potwierdzone przy pierwszej kontroli - potem nie potrzebujemy już dokumentów potwierdzających należną nam ulgę. Do naszej dyspozycji są dwa rodzaje kont: imienne oraz anonimowe. To drugie pozwala tylko na zakup biletów na okaziciela. 

Jesienią uruchomiona zostanie opcja Podróż Start/Stop, w ramach której dostępne będą bilety 5-cio, 10-cio i 15-tominutowe, 30 minutowa bezpłatna pauza na przesiadkę i optymalizacja przejazdów.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 1.8µg/m3 PM2.5: 1.4µg/m3