Dworzec w Czeladzi oficjalnie otwarty! Od 1 czerwca pojadą tam autobusy

Img 0860

Redakcja

29 maja, 2021

Od 1 czerwca wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Czeladzi, w związku z uruchomieniem węzła przesiadkowego wraz z nowym przystankiem autobusowym „Czeladź Dworzec”.

Zakończyliśmy chyba największą w ostatnim trzydziestoleciu inwestycję drogową na terenie Czeladzi. Dziś otwieramy, ścieżki rowerowe, centra przesiadkowe no i przede wszystkim dworzec. Już teraz mogę powiedzieć, że na tym nie koniec bo w planach mamy już dalszą rozbudowę naszych ścieżek rowerowych. W tym celu zamierzamy pozyskać środki w ramach nowej perspektywy unijnej. Tym razem chcemy poprowadzić nasze ścieżki głównie po terenach zielonych
mówi Zbigniew Szaleniec, Burmistrz Miasta Czeladź.

Węzeł będzie obsługiwany przez linie autobusowe nr 43, 133, 88 i 935.

- nowa trasa dla linii autobusowych nr 88 i 935

Po obsłudze przystanku „Czeladź Urząd Miasta” autobusy będą kursować ulicami: Staszica (DK94), Grodziecką i Kombatantów. W tym kierunku wyłączony z obsługi zostanie przystanek „Czeladź Stare Miasto”. Trasy powrotne nie ulegną zmianie.

- uruchomienie przystanku „Czeladź Rynek”

Będzie on obsługiwany przez linię autobusową nr 723. Ze względu na ograniczenie miejsc postojowych na przystanku końcowym „Czeladź Wojkowicka Pętla” wybrane kursy tej linii będą kończyły swoje zadania przewozowe na przystanku „Czeladź Rynek”. Z tego przystanku będą rozpoczynały swoje kolejne zadania przewozowe.

Na terenie centrum przesiadkowego powstały stanowiska dla taksówkarzy i rowerzystów. Są tam już zamontowane stanowiska wypożyczalni rowerów jak również zadaszone miejsce do parkowania prywatnych rowerów. Zarówno na pętli tramwajowej jak i w jej sąsiedztwie, między os. Auby a pawilonem Biedronki, powstało kilkadziesiąt miejsc do parkowania samochodów.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

15 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.3µg/m3 PM2.5: 12.8µg/m3