Dwóch mężczyzn niosło nieprzytomną 16-latkę. W ich mieszkaniu znaleziono sporo narkotyków

59 720165

Redakcja

12 sierpnia, 2022

Sosnowieccy policjanci otrzymali od jednego z mieszkańców niepokojące zgłoszenie. Według niego dwóch mężczyzn miało nieść ulicą nieprzytomną kobietę. Mundurowi szybko namierzyli całą trójkę. Kobieta trafiła do szpitala, a mężczyźni do aresztu- w zajmowanym przez nich mieszkaniu policjanci znaleźli ponad 1,5 kg narkotyków.

Sosnowieccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że jedną z ulic dzielnicy Centrum dwóch mężczyzn niosło nieprzytomną młodą kobietę. Mundurowi szybko ustalili, w którym mieszkaniu zniknęli. Z wnętrza dobiegały odgłosy awantury. Po wejściu do środka policjanci zastali dwóch mężczyzn i kobietę.

Okazało się, że częściowo zamroczona 16-latka jest im dobrze znana- jest poszukiwana z uwagi na ucieczkę z zakładu opiekuńczego, w którym stale przebywa.

Jak podała KMP w Sosnowcu, w trakcie czynności dziewczyna nagle straciła przytomność. Natychmiast wezwano pogotowie, którego załoga zabrała ją do szpitala. W mieszkaniu podczas interwencji policjanci odnaleźli kolejnego mężczyznę- okazało się, że 21-latek jest poszukiwany celem doprowadzenia do zakładu poprawczego.

Śledczy wyjaśniając okoliczności utraty przytomności przez 16-latkę, natrafili w pomieszczeniach na różnego rodzaju opakowania po lekach. Z uwagi na bardzo charakterystyczny zapach unoszący się w pomieszczeniu, postanowili jednak sprawdzić, czy mężczyźni nie ukrywają gdzieś marihuany. Mimo że bardzo zdenerwowani lokatorzy gwałtownie temu zaprzeczali, już po chwili okazało się, że policyjny nos nie zawiódł- w kuchni odnaleziono reklamówkę ze znaczną ilością zielonego suszu.

W trakcie dalszego przeszukania mieszkania i przynależnej do niego piwnicy policjanci znaleźli łącznie ponad kilogram marihuany, amfetaminę, z której można by przygotować blisko 4350 porcji narkotyku, oraz blisko 150 gramów MDMA.

Dwaj mężczyźni w wieku 26 i 21 lat zostali zatrzymani. Usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Odpowiedzą za posiadanie znacznych ilości narkotyków- może im za to grozić do 10 lat więzienia. Decyzją Sądu, na wniosek Prokuratora, 26-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

 

Źródło: KMP w Sosnowcu

59 720166

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.0µg/m3 PM2.5: 20.2µg/m3