Dwóch mężczyzn napadło i okradło mieszkańca Świętochłowic. Towarzyszyła im 15-latka

60 682627

Redakcja

13 listopada, 2021

Świętochłowiccy kryminalni zatrzymali dwóch sprawców rozboju. 17 i 20-latek napadli na mężczyznę w jego mieszkaniu i skradli dwa telefony i torbę z ubraniami. Agresorom towarzyszyła 15-latka, która odpowie przed sądem rodzinnym.

Do zdarzenia doszło pod koniec minionego tygodnia. Do dzielnicy Śródmieście pojechali policjanci ze świętochłowickiej komendy.

Jak się okazało, do mieszkania pokrzywdzonego wtargnęli mężczyźni, którzy najpierw go pobili, a następnie skradli mu dwa telefony komórkowe oraz torbę z markową odzieżą.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego. Okazało się, że w chwili napadu mężczyznom towarzyszyła nieletnia. Policjanci rozpoczęli poszukiwania napastników. Pierwszy w ręce mundurowych wpadł 17-letni świętochłowiczanin. Zatrzymany trafił do policyjnej celi. Następnego dnia stróże prawa zatrzymali drugiego mężczyznę i namierzyli 15-letnią mieszkankę sąsiedniego miasta, która została przesłuchana. O jej losie zadecyduje sąd rodzinny.

Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni najpierw do chorzowskiej prokuratury, a następnie do sądu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przestawienie im zarzutu rozboju.

Na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Chorzowie aresztował 20-latka na 3 miesiące. Jego młodszy kompan trafił pod policyjny dozór.

Grozi im do 12 lat więzienia, jednak kara dla starszego agresora może zostać podwyższona nawet o połowę, bowiem dopuścił się przestępstwa w warunkach tzw. recydywy. Stróże prawa odzyskali skradzione rzeczy, które niebawem wrócą do właściciela.

 

Źródło: KMP w Świętochłowicach

60 682626

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

18 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 17.4µg/m3 PM2.5: 13.5µg/m3