Dwóch mężczyzn brutalnie pobiło 51-latka, który zwrócił im uwagę, by nie wchodzili na teren budowy

40 654017

Redakcja

1 maja 2021

Kryminalni z chorzowskiej komendy ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy brutalnie pobili 51-latka. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem, teraz o ich losie zadecyduje sąd - informuje śląska policja.

Jak informuje śląska policja, dyżurny chorzowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pobiciu jednego z pracowników na terenie budowy przy ulicy Bankowej. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Na miejsce natychmiast zostali skierowani mundurowi, jednakże przed ich przybyciem sprawcy zdołali uciec. Sprawą zajęli się śledczy z chorzowskiej komendy. W toku prowadzonych czynności zarówno na miejscu zdarzenia, jak i w późniejszym śledztwie, policjanci skrupulatnie gromadzili materiał dowodowy. Przesłuchali wielu świadków, zabezpieczyli również zapisy monitoringów. Drobiazgowa analiza oraz wykonane badania zabezpieczonych śladów pozwoliły na jednoznaczne wytypowanie sprawców tego brutalnego pobicia. Okazali się nimi 22 i 29-letni mieszkańcy miasta.

Jak podaje policja, powodem tak brutalnego pobicia było zwrócenie im uwagi, aby nie przechodzili przez teren budowy. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Na wniosek mundurowych prokurator objął ich policyjnym dozorem. Teraz o dalszym ich losie zadecyduje sąd.

Źródło: śląska policja

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.0µg/m3 PM2.5: 2.5µg/m3