Dwie śmiertelne ofiary wypadku w powiecie cieszyńskim! Najpierw ukradli samochód

41 685499

Redakcja

6 grudnia, 2021

Tragiczny wypadek w powiecie cieszyńskim. Kierowca i pasażer zginęli po uderzeniu w drzewo. Wcześniej ukradli samochód

Do zdarzenia doszło w niedzielę późnym wieczorem. Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, wypadek miał miejsce w miejscowości Mnich w powiecie cieszyńskim.

Kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem i uderzył bokiem w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosły kierowca i pasażer.

Dwójka mężczyzn najpierw, około 10 minut przed zdarzeniem, dokonała w Chybiu kradzieży samochodu marki opel. Chwilę po otrzymaniu tego zgłoszenia policjanci odebrali informację o kolejnym, tym razem dotyczącym zdarzenia drogowego, a dokładniej wypadku z udziałem dwóch osób. Jak się później okazało, zdarzenia te były ze sobą połączone z uwagi na fakt, że dotyczyły tych samych osób. Podczas czynności mających na celu ustalenie przebiegu zdarzenia mundurowi wstępnie ustalili, że kierujący tym samochodem 34- latek nie dostosował prędkości do warunków na jezdni, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z jezdni i bokiem uderzył w drzewo. Obaj mężczyźni, pomimo szybkiej udzielonej pomocy, niestety zginęli na miejscu zdarzenia. Na miejscu wypadku pracowali, pod nadzorem prokuratura, policjanci wydziału ruchu drogowego, śledczy oraz technik kryminalistyki. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Okoliczności zdarzenia wyjaśniać będą policjanci wydziału kryminalnego cieszyńskiej komendy. Warto podkreślić, że w momencie zdarzenia na drodze panowały niekorzystne warunki atmosferyczne. Czynności w sprawie trwają, a policjanci apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego - informuje policja.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.0µg/m3 PM2.5: 10.1µg/m3