Dwa przewozy nielegalnych migrantów na A4

6 271477

Redakcja

27 września, 2023

Dwa przewozy w dwa dni na A4. I w sumie ponad 50 nielegalnych migrantów, którzy wjechali do Polski ze Słowacji. To bilans działań służb w województwie opolskim. 

24 września nad ranem w rejonie m. Dąbrówka Górna (pow. krapkowicki) przy autostradzie A4 doszło do zatrzymania transportu z nielegalnymi migrantami. 

Funkcjonariusze straży granicznej ustalili, że cudzoziemcy (wśród których byli sami mężczyźni w wieku od 18 do 50 lat) nie posiadają żadnych dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium RP i przebywają na terenie naszego kraju nielegalnie.

- Posiadali jedynie dokumenty potwierdzające pobyt obywatela państwa trzeciego na terytorium Słowacji z których wynika, że prawdopodobnie są to obywatele Syrii. Pojazdem kierował obywatel Turcji. Mężczyzna próbował przewieźć nielegalnych migrantów do Niemiec - relacjonuje straż graniczna.

Wszyscy zostali zatrzymani. 

Dzień później doszło do kolejnej, podobnej akcji na A4 w województwie opolskim. Tym razem w okolicach Gogolina. Zatrzymano transport cudzoziemców, którzy nie posiadali żadnych dokumentów uprawniających ich do pobytu na terytorium RP. Posiadali jedynie dokumenty potwierdzające pobyt obywatela państwa trzeciego na terytorium Słowacji z których wynika, że prawdopodobnie są to obywatele Syrii. Pojazdem kierował obywatel Ukrainy. 

- Mężczyzna próbował przewieźć nielegalnych migrantów do krajów Europy zachodniej. Wszyscy zostali zatrzymani i przy wsparciu funkcjonariuszy KPP w Krapkowicach przewiezieni do Placówki Straży Granicznej w Opolu, gdzie prowadzono z nimi dalsze czynności - dodaje straż graniczna. Pierwsza grupa cudzoziemców została przekazana słowackim służbom w ramach readmisji w poniedziałek (25 września), natomiast druga grupa obcokrajowców została przekazana słowackim służbom 26 września. 

W sumie w dwa dni zatrzymano łącznie 52 nielegalnych migrantów. Kierowcy zostali zatrzymani i osadzeni w areszcie. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 31.2µg/m3 PM2.5: 25.3µg/m3