Drugie życie choinek w Bytomiu

Choinka

Redakcja

8 stycznia 2022

W Bytomiu można dać drugie życie choinkom. Miasto zachęca, żeby ich nie wyrzucać.

Akcja "Nie wyrzucaj choinki po świętach", to wspólna inicjatywa MZDiM i stowarzyszenia Miasto dla Mieszkańców Bytom. Corocznie na ten proekologiczny apel odpowiada kilkadziesiąt osób. W poprzednich edycjach drzewka przekazało już około 150 osób. - Choinki najpierw były hartowane w szklarni, a gdy zrobiło się cieplej, sadzone były między innymi na pl. Słowiańskim, Akademickim, w Parku Amendy, przy promenadzie w Rozbarku czy na skwerze im. Szalonka w Łagiewnikach - informuje miasto.

Ważne jest, aby przywożone choinki były w doniczce i posiadały system korzeniowy. Drzewko nie może też być pożółkłe i wysuszone, a jego wysokość nie powinna przekraczać 1,7 m. Specjaliści od zieleni sprawdzą, jaki jest stan drzewka, ocenią jego system korzeniowy.

Choinki można przywozić pod siedzibę Zaplecza Technicznego MZDiM przy ul. Tarnogórskiej 1A (obok kortów tenisowych). Drzewko należy zostawić pod bramą główną, a następnie zadzwonić domofonem i poinformować o przywiezieniu choinki. W dni robocze choinki będą przyjmowane w godzinach od 8.00 do 18.00. Poza tymi godzinami, w weekendy można je zostawiać koło bramy.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.6µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3