Drastyczne podwyżki cen biletów PKP Intercity!

PKP Intercity wagon 111 A 20

Redakcja

5 stycznia, 2023

PKP Intercity informuje o nadchodzących podwyżkach cen biletów! Więcej zapłacimy za wszystkie kategorie przejazdów. Na wielu odcinkach bardziej opłacalna będzie... podróż samochodem.

- PKP Intercity dostosowuje ceny biletów do aktualnej sytuacji na rynku - rosnących kosztów działalności, wynikających przede wszystkim z wyższych cen energii elektrycznej oraz do oferty cenowej konkurencji. Zmieniony cennik zacznie obowiązywać od 11 stycznia 2023 roku - czytamy w komunikacie spółki.

Nie będą to tylko "kosmetyczne" zmiany. PKP Intercity szykuje podwyżki powyżej 10 procent!

Przewoźnik podnosi ceny bazowe biletów jednorazowych w poszczególnych kategoriach pociągów średnio w wysokości:

• 17,8% dla kategorii EIP;

• 17,4% dla kategorii EIC;

• 11,8% dla kategorii TLK/IC.

Zaktualizowane zostają także ceny biletów odcinkowych. Te zmienia się średnio o 10%, pozostawiając je na poziomie konkurencyjnym wobec oferty innych przewoźników kolejowych.

- Po raz pierwszy od 2016 roku zmieniają się ceny Kart Intercity, uprawniających do nielimitowanych podróży pociągami PKP Intercity w dowolnych relacjach. Jednocześnie, aby zwiększyć atrakcyjność ofert Multiprzejazd oraz Multiprzejazd Max, PKP Intercity wydłuża okres obowiązywania oferty o kilka godzin, tj. do godz. 24:00 w czwartek. Do tej pory obowiązywała od północy we wtorek do godz. 15:00 w czwartek. Niezmiennie będzie umożliwiać dowolną liczbę przejazdów pociągami PKP Intercity w okresie ważności. Jednocześnie zaznaczyć należy, że cena obu ofert pozostaje bez zmian - dodaje PKP Intercity. Spółka tłumaczy podwyżki cen biletów coraz droższą energią elektryczną - W porównaniu do stycznia 2022 roku cena energii elektrycznej na Towarowej Giełdzie Energii wzrosła aż o 62,18% - informuje. 

2022 rok był rekordowym okresem dla PKP Intercity. Powodem była inflacja i rosnące ceny paliw. PKP wprowadził też zmiany w sprzedaży biletów, które zakupione z odpowiednim wyprzedzeniem były naprawdę w atrakcyjnej cenie. 


fot. PKP

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.4µg/m3 PM2.5: 4.0µg/m3