Domowy oprawca zatrzymany przez jaworznickich dzielnicowych

46 714835

Redakcja

8 lipca, 2022

Policjanci z Jaworzna, zgodnie z tzw. ustawą antyprzemocową, wydali nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do niego mieszkańcowi miasta. 28-latek jest podejrzany o znęcanie się nad rodziną. Ponadto w jego mieszkaniu policjanci znaleźli 140 działek amfetaminy.

Domowy oprawca został zatrzymany w czasie interwencji, przeprowadzonej przez dzielnicowych z jaworznickiej komendy.

Z zebranych w sprawie materiałów wynika, że podejrzany od dłuższego czasu wszczynał awantury, podczas których znęcał się fizycznie i psychicznie nad rodziną"

podała KMP w Jaworznie

To jednak nie koniec problemów 28-latka. Policjanci podczas interwencji znaleźli w mieszkaniu mężczyzny ponad 140 działek amfetaminy.

Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Aby skutecznie przeciwstawić się przemocy fizycznej i psychicznej, należy przełamać strach i pozwolić sobie pomóc. Każda osoba, która padła ofiarą takich zachowań, może liczyć na wsparcie policjantów oraz innych placówek świadczących pomoc. Ważne również jest, aby na przemoc domową reagowali także sąsiedzi oraz bliscy ofiar. To pomoże odpowiednim podmiotom skutecznie działać. Bierne przyglądanie się sytuacji na pewno nic nie zmieni, a jeden sygnał może pomóc uniknąć tragedii.

Źródło: KMP w Jaworznie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3