Dodatkowe pociągi na Sylwestrową Moc Przebojów

2019 12 24 Pociagi Sylwestrowe slajder

Redakcja

26 grudnia, 2019

Po raz kolejny Koleje Śląskie wypuszczą na tory specjalne pociągi, pozwalające na powrót z Sylwestrowej Mocy Przebojów w Chorzowie.

Sześć dodatkowych pociągów pomoże rozwieźć imprezowiczów po jednej z największych imprez sylwestrowych w Polsce. Dodatkowe kursy pozwolą mieszkańcom województwa śląskiego pojechać w nowy rok w kierunku Gliwic, Zawiercia, Tychów, Rybnika, Lublińca, czy Bielska Białej. 

Czytaj także: Dodatkowe tramwaje w Sylwestra.

Składy wyruszą jeździły między 1:30 a 1:50, jednak wcześniej z przeciwnego kierunku także będą dostępne dla podróżnych. 

W Sylwestrową Noc obowiązywać będzie normalna taryfa. Bilety można nabyć w aplikacji Kolei Śląskich oraz przez stronę internetową. Czynne będą też kasy na katowickim dworcu oraz oczywiście biletomaty. Dodatkowe połączenia komunikacji miejskiej będą też zapewnione pomiędzy Stadionem a centrum Katowic, stąd też przejazd z Sylwestrowej Mocy Przebojów na dworzec nie powinien przysparzać żadnych problemów.

Jak czytamy na stronach samorządowego przewoźnika, przy układaniu rozkładu jazdy pociągów zadbano też o to, aby były one w miarę możliwości skomunikowane z nocnymi autobusami i tramwajami. Na taką przesiadkę można np. liczyć w Zabrzu, Rudzie Chebziu, Będzinie, Rybniku, Bielsku-Białej czy Tarnowskich Górach.

Dodatkowe pociagi 3

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.3µg/m3 PM2.5: 10.6µg/m3