Do Rudy Śląskiej trafiały bardzo niebezpieczne odpady

56 693406

Redakcja

11 lutego, 2022

Wspólne działania policjantów z Komendy Miejskiej w Rudzie Śląskiej, Komendy Wojewódzkiej w Katowicach i Krakowie oraz śląskich i małopolskich inspektorów ochrony środowiska zapobiegły dalszemu składowaniu bardzo niebezpiecznych odpadów. Na rekultywowanych terenach poprzemysłowych w Rudzie Śląskiej, stróże prawa zatrzymali kierowcę ciężarówki, który wysypywał niebezpieczne odpady.

W ubiegłym tygodniu policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wraz z inspektorami ochrony środowiska z Katowic i Krakowa ustalili, że z firmy na terenie Małopolski wywożone są ciężarówkami niebezpieczne dla środowiska odpady. Teoretycznie ładunki miały trafiać do jednej ze śląskich firm, która zajmuje się ich utylizacją.

Jak się okazało, jedna z ciężarówek wjechała na teren poprzemysłowy w Rudzie Śląskiej, gdzie kierowca zaczął pozbywać się niebezpiecznych odpadów.

Policjanci i inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach wstrzymali rozładunek wywrotki i zatrzymali kierowcę. Samochód należący do śląskiej firmy transportowej wraz z ładunkiem został zabezpieczony na specjalnym parkingu, wyznaczonym przez Marszałka Województwa Śląskiego.

Prowadzący sprawę rudzcy policjanci przypuszczają, że odpady pochodzące z recyklingu aluminium, mogły być przywożone na teren Rudy Śląskiej od kilku miesięcy.

Śląscy inspektorzy ochrony środowiska rozpoczęli kontrolę w firmie, do której nielegalny transport odpadów był skierowany, a policjanci pod nadzorem rudzkiej prokuratury prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa. Wkrótce zostaną zlecone badania, które dadzą odpowiedź na pytanie, jak dużo tych niebezpiecznych substancji trafiło na rekultywowane tereny miasta.

Źródło: KMP w Rudzie Śląskiej

56 693405

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.7µg/m3 PM2.5: 11.6µg/m3