Do godziny 15-tej prawie 200 interwencji straży pożarnej

Piekarystraz

Redakcja

17 stycznia, 2022

Dwie godziny po burzy śnieżnej straż pożarna w województwie śląskim odnotowała około 170 zgłoszeń. W powiecie wodzisławskim konar drzewa spadł na kobietę.

Synoptycy mieli rację - zamiecie śnieżne i burze zaatakowały nasz kraj. Niestety gwałtowna zmiana pogody nie ominęła województwa śląskiego, gdzie prawie wszystkie drogi zostały zasypane. Doszło do licznych kolizji, a pojazdy ciężarowe i autobusy miały problemy z podjazdami. Jednak nie tylko drogi stanowiły problem. W wielu miejscach na kable i samochody przewróciły się drzewa. 

Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach poinformowała przed godziną 15:00 o ok. 170 interwencji na terenie całego województwa. Można być pewnym, że do wieczora wzrośnie liczba zgłoszeń. 

W Pszowie pow. wodzisławski na przechodzącą ulicą kobietę spadł konar drzewa. Poszkodowana z obrażeniami głowy została zabrana do szpitala. Najwięcej zdarzeń było w pow. częstochowskim i m Częstochowa, pow. bielskim i m. Bielsko-Biała oraz pow. raciborskim, kłobuckim i gliwickim. W Kłobucku i Sosnowcu wiatr uszkodził poszycie na 2 dachach budynków - informuje KW PSP w Katowicach. 

W Kłobucku wiatr zerwał dach z hali produkcyjnej przy ul. Górniczej. 

W Piekarach Śląskich przy ul. Sowińskiego silny wiatr przewrócił drzewo, które upadając na samochód osobowy, uszkodziło sieć energetyczną. Piekarscy Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i usunęli złamane drzewo.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 25.6µg/m3 PM2.5: 21.4µg/m3