Diamentowa Liga na Stadionie Śląskim sportowym wydarzeniem roku!

Diamentowa Liga Chorzow 16072023 fot Pawel Skraba 06

Redakcja

7 stycznia, 2024

Podczas sobotniej Gali Mistrzów, na której ogłoszono laureatów Plebiscytu Przeglądu Sportowego, specjalne wyróżnienie otrzymał Memoriał Kamili Skolimowskiej. Mityng Diamentowej Ligi, który odbył się na Stadionie Śląskim, został sportowym wydarzeniem roku w Polsce.

Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej, odbywający się na Śląsku dopiero od 2018 roku (w 2009 roku zainaugurowano go w Warszawie) to aktualnie najważniejsze, regularne wydarzenie lekkoatletyczne w Polsce. Od 2022 roku memoriał jest częścią Diamentowej Ligi, nazywanej potoczne Ligą Mistrzów lekkoatletów. 

Tym samym w Kotle Czarownic od 2 lat możemy podziwiać występy najlepszych sportowców ze świata królowej sportu. Wydarzenie przyciąga na trybuny kilkadziesiąt tysięcy i potwierdza, że Stadion Śląski to jeden z najlepszych obiektów lekkoatletycznych w Europie. 

Wydarzenie roku

Podczas Gali Mistrzów Sportu, na której ogłoszono zwycięzcę Plebiscytu Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca roku (wygrała Iga Świątek) przyznano też nagrody specjalne. Superczempionem został Jakub Błaszczykowski, dla którego był to uhonorowanie całej kariery. Podczas emocjonalnej przemowy, Kuba podziękował osobie, która nie widziała żadnego jego meczu na żywo, ale wierzy w to, że kibicuje mu od początku. Chodzi o mamę Błaszczykowskiego, która została zamordowana, kiedy były kapitan polskiej reprezentacji był dzieckiem.

Inną ważną nagrodą było uhonorowanie najważniejszej imprezy sportowej w Polsce. Wyróżnienie to otrzymali organizatorzy Silesia Memoriału Skolimowskiej. 

- Mamy to! To nasz wspólny sukces - skomentował marszałek woj. śląskiego, Jakub Chełstowski.

Nagrodę na gali odebrali: Piotr Małachowski (dyrektor memoriału), Adam Strzyżewski (prezes Stadionu Śląskiego) oraz Robert Skolimowski (ojciec Kamili Skolimowskiej). 

- Naszym celem było to, że dzisiaj Memoriał Kamili Skolimowskiej to największe wydarzenie sportowe w Polsce - powiedział Piotr Małachowski.

Ojciec Kamili Skolimowskiej podziękował ze sceny Marcinowi Rosengartenowi. Były dziennikarz sportowy jest jednym z inicjatorów memoriału. Prywatnie był partnerem Kamili Skolimowskiej. 

fot. mat. pras. Paweł Skraba


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3