
W nocy z soboty na niedzielę ktoś zdewastował kilkadziesiąt nagrobków na cmentarzu w Piekarach Śląskich. Trwa poszukiwanie świadków i sprawców.
Do zdarzenia doszło na cmentarzu parafialnym nalężącego do kościoła św. Józefa w Piekarach Śląskich. - Bardzo smutna i bulwersująca wiadomość. Prawdopodobnie w nocy zostało zniszczonych bardzo wiele nagrobków - poinformował proboszcz parafii podczas niedzielnej mszy.
– Jako Radni Obywatelskiego Klubu Radnych jeszcze dziś skierujemy prośbę do Komendanta Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich o niezwłoczne podjęcie wszelkich starań wyjaśniających sprawę, zmierzających do ustalenia i zatrzymania sprawców tego aktu wandalizmu – napisał na Facebooku radny Daniel Pliszka.
Sprawą zajmuje się już policja, która w niedzielę na terenie cmentarza dokumentowała zniszczenia i zbierała dowody. Zarówno parafia, jak i przedstawiciele władz miejskich apelują do świadków zdarzenia o współpracę z policją.
Sprawca lub sprawcy zniszczyli 42 nagrobki.