Miejska sieć Wi-Fi w Dąbrowie Górniczej bez limitów i konieczności logowania

Hgfetfdsadfgv

Redakcja

11 sierpnia 2022

W Dąbrowie Górniczej można już korzystać z miejskiej sieci Wi-Fi bez konieczności logowania. Zniesiono też limity prędkości, czasu połączenia oraz pobierania danych.

Sieć miejskich hot-spotów działa w Dąbrowie Górniczej od 2014 roku. Z bezpłatnego internetu można korzystać w budynkach użyteczności publicznej i w przestrzeniach publicznych, m.in. w parku Hallera, na placu Wolności czy w al. Majakowskiego. W sumie lista hot-spotów liczy dziś ponad 30 pozycji. Najwięcej punktów dostępu jest w parku Zielona [tutaj można zobaczyć mapę ze wszystkimi punktami].

Obecnie z miejskiego Wi-Fi można korzystać bez konieczności logowania. Wystarczy w ustawieniach telefonu, tabletu czy laptopa z listy dostępnych sieci wybrać „Dębowy Świat”, zaakceptować regulamin i połączyć się z siecią.

– Poza maksymalnym uproszczeniem procesu łączenia się z miejską siecią Wi-Fi, zdjęliśmy ograniczenia, czyli limity prędkości, czasu połączenia i pobierania danych – podkreśla Michał Rabka, naczelnik Wydziału Informatyki w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej.

Jak mówi Michał Rabka, połączenia z miejskim Wi-Fi jest bezpieczne. Warto jednak przy wyborze sieci zwracać uwagę, czy na pewno wybieramy „Dębowy Świat”.

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3