Darmowa komunikacja ZTM dla uczestników Industriady

Zdjęcie 1

Redakcja

16 czerwca, 2023

Wszyscy, którzy 17 czerwca planują udział w Industriadzie, będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. W czasie podróży wystarczy mieć wydrukowany lub pobrany na telefon specjalny kupon. Autobusami lub tramwajami będzie można dojechać do większości obiektów organizujących festiwalowe atrakcje.

17 czerwca to wielki dzień Industriady – Święta Szlaku Zabytków Techniki, 46 przemysłowych zabytków z 29 miejscowości województwa śląskiego zorganizuje 443 wydarzenia. – Autobusami lub tramwajami będzie można dojechać niemal pod drzwi prawie 30 obiektów znajdujących się w 17 gminach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – mówi rzecznik prasowy ZTM Michał Wawrzaszek. – Festiwalowicze nie potrzebują biletów. Wystarczy specjalny kupon uprawniający do bezpłatnej jazdy. W ten sposób już piąty raz ułatwiamy mieszkańcom regionu uczestnictwo w Industriadzie. Cieszymy się, że możemy być częścią Święta Szlaku Zabytków Techniki – dodaje Michał Wawrzaszek.

Specjalny kupon jest dostępny na oficjalnej stronie internetowej Industriady w zakładce „Transport". Wystarczy go wydrukować lub pobrać na telefon i w czasie podróży – jeśli spotka nas kontrola biletów – okazać go w formie papierowej lub na ekranie swojego telefonu.

Każdy kupon będzie uprawniać 17 czerwca jedną osobę do bezpłatnych przejazdów wszystkimi środkami lokomocji ZTM w godz. 8:00 – 22:00. – W naszych rozkładach jazdy na ten dzień zaplanowanych jest prawie 13,5 tys. kursów. W zależności od tego skąd i dokąd ktoś jedzie, zapraszamy do naszych autobusów, tramwajów lub trolejbusów – zachęca Michał Wawrzaszek.

fot. ZTM

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 18.8µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3