Danuta Kożusznik

Danuta kożusznik

Redakcja

25 września, 2023

Sylwetka kandydatki na posła w okręgu nr 27, Danuty Kożusznik. Dowiedz się kim jest i czym się zajmuje.

Danuta Kożusznik, kandydatka na posła z KKW Trzecia Droga PSL – Polska 2050 Szymona Hołowni w okręgu bielskim. Kim jest, czym się zajmuje?

Danuta Kożusznik urodziła się w  1974 roku. Posiada wykształcenie wyższe, jest nauczycielem. Absolwentka Akademii Rolniczej w Krakowie na kierunku ogrodnictwo. Ukończyła także studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Katowicach, kierunek: technologia informacyjna i informatyka w szkole. Prezes Rejonowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku – Białej. W latach 2014-2018 była radną sejmiku województwa śląskiego. Członek Macierzy Ziemi Cieszyńskiej, Stowarzyszenia „Wszechnica”, KGW, OSP, Kółka Rolniczego oraz Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Działalność polityczna

Członek partii politycznej Polskie Stronnictwo Ludowe. Jest wiceprezesem zarządu PSL Powiatu Cieszyńskiego oraz członkiem prezydium zarządu Województw PSL Województwa Śląskiego.

W wyborach parlamentarnych w 2023 roku kandyduje z 2 miejsca na liście KKW Trzecia Droga PSL – Polska 2050 Szymona Hołowni
w okręgu nr 27 obejmującym powiaty: bielski, cieszyński, pszczyński, żywiecki oraz miasto Bielsko-Biała.

Danuta Kożusznik kontakt:

tel.: 695 191 357

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 37.8µg/m3 PM2.5: 29.8µg/m3