Dachowanie w powiecie wodzisławskim. Kierowca był pijany

63 726385

Redakcja

26 września, 2022

43-latek z Jastrzębia-Zdroju odpowie przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji drogowej i prowadzenie pojazdu mechanicznego pomimo sądowego zakazu. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 24 września br. w Połomii (gm. Mszana).  Około godz. 17.10 wodzisławska Policja została powiadomiona o pojeździe, który wypadł z drogi. Według zgłoszenia, w samochodzie tym miał być zakleszczony mężczyzna.

Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący oplem 43-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, jadąc ulicą Centralną w kierunku Jastrzębia, na łuku drogi prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze, czym doprowadził do kilkukrotnego wywrócenia się pojazdu na pole uprawne.

43-latek podróżował sam, badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila. Ponadto okazało się, że posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych”

podała KPP W wodzisławiu Śląskim.

Mężczyzna został przetransportowany do Szpitala Miejskiego w Wodzisławiu Śląskim z  podejrzeniem urazu wielonarządowego, podejrzeniem złamania lewej nogi i ogólnymi potłuczeniami ciała.

Odpowie teraz za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji drogowej i niestosowanie się do zakazu sądowego. Grozi mu 5 lat więzienia.

 

Źródło: KPP W Wodzisławiu Śląskim.

63 726384

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 35.3µg/m3 PM2.5: 27.8µg/m3