Dabrowa Górnicza świętuje 105. urodziny. Miasto przygotowało wiele atrakcji i wydarzeń

Urodg

Redakcja

17 sierpnia 2021

Od środy 18 sierpnia do niedzieli 22 sierpnia na mieszkańców Dąbrowy Górniczej i nie tylko czekać będzie mnóstwo atrakcji oraz wydarzeń kulturalnych. Miasto świętuje swoje 105. urodziny.

Koncerty, wydarzenia kulturalnie i wiele więcej - tak można podsumować to, co władze miasta we współpracy z miejskimi instytucjami oraz lokalnymi artystami przygotowało dla swoich mieszkańców. Wszystko z okazji 105. urodzin miasta. 

W środę godz. 18:00, Plac Wolności URODZINOWY KONCERT – bądźcie razem z nami, by wyśpiewać Dąbrowie 200 lat! Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej przed Pałacem Kultury Zagłębia ze specjalnym udziałem Dariusza Ziółka – twórcą hejnału Dąbrowy Górniczej godz. 16:00-18:00, Pałac Kultury Zagłębia Konkurs Tort dla Dąbrowy
- informuje Urząd Miasta.

Na czwartek zaplanowano wystawy w na Placu Wolności i w Fabryce Pełnej Życia. W piątek to Festiwal literacki „Żywe Legendy”. Impreza dla dzieci i dorosłych, w ramach której odbędą się m.in. koncert piosenek bazujących na legendach dąbrowskich, premiera płyty ze słuchowiskami, spektakl dla dzieci, warsztaty, czytanie performatywne, animacje.

W piątek o godz. 19 UM Dabrowa Górnicza zaprasza na muzyczną scenę Fabryki Pełnej Życia. Zagrają: Lab, Funkylogic, Last Robots. Zaś o 20 nad Pogorią III zagra zespół Krzikopa.

W sobotę o godz. 9 w Parku Zielona finał cyklu Grand Prix w siatkówce plażowej mikstów, które poprzedziły trzy turnieje eliminacyjne – 18.07, 24.07 i 7.08. O godz. 19 ponownie koncerty w Fabryce Pełnej Życia: Rosalie, Audiosoulz, Mattheo Da Funk.

W niedzielę miasto zaprasza do Muzeum Sztygarka na "Detektywistyczną grę miejską z wątkiem kryminalnym „Detektyw Dąbrowiak na tropie”

Źródło: UM Dąbrowa Górnicza

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.7µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3