Dąbrowa Górnicza: sezon letni nad Pogorią III opóźni się. Brakuje ratowników!

977651 414484315337376 1721721878 o

Redakcja

16 czerwca 2020

Przed zbliżającym się sezonem letnim, który Stowarzyszenie WOPR w Dąbrowie Górniczej we współpracy z CSiR w Dąbrowie Górniczej rozpoczynało od 15 czerwca każdego roku, pragniemy poinformować mieszkańców i wszystkich wypoczywających nad zbiornikiem Pogoria III, że w tym roku organizacja i obsługa kąpieliska najprawdopodobniej rozpocznie się później - informuje WOPR.

Jak czytamy w informacji dąbrowskiego WOPR: Niestety w tym roku w wyniku przetargu, którym kieruje zasada najniższej ceny, nie zawsze gwarantująca bezpieczeństwo, wygrała  firma, która na  kilka dni przed otwarciem plaży wycofała się z realizacji umowy.  Procedura przetargowa spowodowała, że zadanie – organizację kąpieliska nad zbiornikiem Pogoria III,  powierzono kolejnej firmie komercyjnej oferującą najniższą cenę, która  naszym zdaniem, opartym na wieloletnim doświadczeniu, nie gwarantuje należytego zapewnienia bezpieczeństwa na  plaży miejskiej. 

Zarząd oraz Ratownicy WOPR w Dąbrowie Górniczej życzą wszystkim plażowiczom bezpiecznego wypoczynku, a firmie obsługującej kąpielisko w tym roku, takiej skuteczności w strzeżeniu bezpieczeństwa, prowadzeniu profilaktyki i akcji ratowniczych, jakimi przez 20 ostatnich lat może  poszczycić się WOPR Dąbrowa Górnicza.

Pragniemy Państwa zapewnić, że  grupa interwencyjna WOPR Dąbrowa Górnicza  nadal będzie  obecna na patrolach nad zbiornikiem Pogoria III, ze szczególną intensywnością w weekendy i będzie niosła pomoc tym wszystkim, którzy  jej będą potrzebowali. Pragniemy serdecznie podziękować mieszkańcom Dąbrowy Górniczej, jak również miast ościennych, którzy w sezonie letnim wypoczywają  nad  plażą  komunalną Pogoria III. Sukces jakim możemy nazwać bezpieczne kąpielisko strzeżone Pogoria III, od ponad 20 Lat zawdzięczamy profilaktyce, bardzo dobrym szkoleniom ratowniczym, współpracy z  instytucjami z Dąbrowy Górniczej: Policją, Strażą Pożarną, Strażą Miejską, Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego, Centrum Sportu i Rekreacji oraz  plażowiczami.

W związku z powyższym prosimy, aby w sezonie letnim 2020 nie utożsamiać organizacji kąpieliska i jego obsługi z WOPR Dąbrowa Górnicza.

Źródło: WOPR Dąbrowa Górnicza

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.9µg/m3 PM2.5: 18.5µg/m3