Czwarty dzień protestów w woj. śląskim! [FOTO]

IMG 2620

Redakcja

26 października 2020

Już czwarty dzień trwają protesty przeciwników wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej. Jak zawsze, najwięcej ludzi pojawiło się w Katowicach pod budynkiem Archikatedry.

W poniedziałek w wielu miastach woj. śląskiego protesty rozpoczęły się od blokowania ruchu drogowego. W Katowicach protestujący skoncentrowali się na rondzie Ziętka, co skutecznie sparaliżowało ruch w stronę Chorzowa, Sosnowca oraz Siemianowic Śląskich. Po godz. 18 rozpoczęło się zgromadzenie pod Archikatedrą w Katowicach. Podobnie jak w innych miastach, przeciwnicy wyroku krzyczeli hasła przeciwko obozowi rządzącemu, Godek oraz politykom Konfederacji. 

Tym razem w Katowicach wszystko odbywa się spokojniej. Przed wejściem do Archikatedry nie ustawiła się Młodzież Wszechpolska, która skutecznie sprowokowała uczestników dzień wcześniej. Grupka przeciwników protestu zebrała się jedynie wokół pomniku Jana Pawła II. 

Podczas zgromadzenia nie doszło do starcia z policją. Jeden z funkcjonariuszy "dostał" jajkiem w tarczę. Po kilkudziesięciu minutach manifestujący udali się na "spacer kobiet" ulicami Katowic.

Po godzinie protest powrócił pod Archikatedrę, gdzie przeciwnicy wyroku, głównie młodzież, została go późnych godzin wieczornych, 

IMG 2621

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.0µg/m3 PM2.5: 8.1µg/m3