Czwarta wigilia dla bezdomnych w bytomskiej noclegowni

IMG 0190

Redakcja

22 grudnia, 2021

Fundacja PETRALANA czwarty rok z rzędu zorganizowała spotkanie wigilijne dla bezdomnych z noclegowni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu.

Tegoroczna wigilia dla bezdomnych z noclegowni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu ze względu na pandemię odbyła się przed budynkiem. Wolontariusze nie podawali też przygotowanych potraw podczas wspólnego posiłku, a jedynie przekazywali przygotowane zestawy.

Cieszymy się, że udało się nam wspólnie z MOPR-em wypracować formułę skrojoną na trudny czas pandemii i ponownie zorganizować wydarzenie

 – mówi Wojciech Greczkowicz, prezes Fundacji PETRALANA.

Spotkanie z personelem i mieszkańcami obiektu było także okazją do złożenia życzeń świątecznych przez wolontariuszy Fundacji, a także przez prezydenta Bytomia – Mariusza Wołosza oraz dyrektora bytomskiego MOPR – Adama Tomaszewskiego. 

Po raz drugi w organizację wydarzenia włączyły się też bytomskie instytucje kultury. Oprawę muzyczną zapewnili Muzycy Dobrej Kultury z MDK nr 2 w Bytomiu, a nagłośnienie – Bytomskie Centrum Kultury. Z kolei radni bytomskiej Rady Miejskiej z klubu Koalicji Obywatelskiej (Maciej Gajos, Krzysztof Gawenda, Michał Misiaszek, Grzegorz Nowak, Teresa Polak, Michał Staniszewski, Joanna Stępień, Paweł Winiarski, Maria Żyła) rozdali bezdomnym drobne upominki świąteczne. 

Fundacja PETRALANA została powołana do życia sześć lat temu – w roku otwarcia w dzielnicy Bobrek fabryki mineralnej wełny skalnej PETRALANA. W tym czasie zrealizowała szereg projektów, z czego większość w Bytomiu. Bieżący rok zdominowało wspólne z miejscowym MOPR-em przedsięwzięcie pomocy w zakupach dla bytomskich seniorów, organizacja biegu charytatywnego Kilometry Pomocy dla Szymona Siuzdaka i współorganizacja charytatywnego meczu hokeja, w którym zmierzyły się drużyny Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich i TVN24.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 52.7µg/m3 PM2.5: 46.7µg/m3