Cztery nowe place zabaw czekają na dzieci w bytomskich przedszkolach

Pilsuskiego6

Redakcja

6 stycznia, 2022

Ładniejsze, bezpieczniejsze i lepiej wyposażone place zabaw czekają na dzieci na czterech bytomskich przedszkolnych podwórkach, gdzie dobiegła końca realizacja projektu Wczoraj trawa - dziś zabawa. W ramach tego przedsięwzięcia zmodernizowano place zabaw przy przedszkolach miejskich nr: 4, 18, 29, 30.

Place zabaw zostały wyposażone w certyfikowany, bezpieczny sprzęt i urządzenia rekreacyjne m.in. zjeżdżalnie, huśtawki, karuzele, zgodnie z opracowanym dla każdej placówki projektem technicznym.

Z nowych nabytków już wiosną będą korzystać m.in. maluchy z Przedszkola Miejskiego nr 4 im. Marii Konopnickiej przy ul. Prusa 35. Z istniejącego tam placu zabaw usunięto zużyte urządzenia, a na ich miejscu pojawiły się nowe. Do dyspozycji małych użytkowników są trzy piaskownice, huśtawki, zabawki na sprężynie i zjeżdżalnie. Zamontowano też nowe ławki i kosze na śmieci.

Atrakcyjniejszy plac zabaw zyskało też Przedszkole Miejskie nr 18 przy ul. Piłsudskiego 24, gdzie pojawiły się m.in. nowe huśtawki, karuzela oraz zestaw do zabawy składający się z wieży, lin do wspinaczki, zjeżdżalnia i ścianki interaktywne. Nie zabrakło strefy z bezpieczną nawierzchnią oraz ogrodzenia z furtką. Dodatkowo zamontowany został domek do przechowywania zabawek oraz żagiel będący zadaszeniem piaskownicy.

W ramach projektu doposażony został też plac zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 29, gdzie zamontowano m.in. metalowy statek z piaskownicą, nowy zestaw zabawowy oraz ławeczki. Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych tutaj także wykonano gumową nawierzchnię.

Na rozbudowę swojego placu zabaw czekała także społeczność Przedszkola Miejskiego nr 30 przy ul. Czarnieckiego 6, gdzie stoją już nowe zabawki na sprężynie, zjeżdżalnie i karuzela.

Inwestycja, której koszt opiewa na prawie 540 tys. zł, została zrealizowana w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Zagłosowało na nią 2345 osób.

 

Źródło: UM Bytom

Cz2

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

24 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.1µg/m3 PM2.5: 4.5µg/m3