Częstochowska policja kontra wagarowicz. Mieszkańcy kpią z akcji "Stop wagarom"

42 676925

Redakcja

12 października, 2021

Częstochowska policja przez jeden dzień dzielnie walczyła z wagarowiczami. O tym sukcesie postanowiło poinformować również miasto. Odbiór mieszkańców nie był jednak pozytywny.

W ubiegłym tygodniu Komenda Miejska Policji w Częstochowie poinformowała o rezultatach akcji "Stop wagarom", która została przeprowadzona na terenie miasta 7 października. Zadania w odnalezieniu wagarowiczów otrzymało 16 funkcjonariuszy. W jeden dzień udało się złapać na gorącym uczynku ponad 30 uczniów.

Częstochowska policja oraz straż miejska prowadzi wzmożone kontrole najbardziej uczęszczanych miejsc rekreacji, rozrywki oraz na terenie centrów handlowych . Podczas wczorajszych działań udział brało łącznie 16 funkcjonariuszy. Mundurowi wylegitymowali 53 osoby, ujawnili 34 wykroczenia - informuje KMP w Częstochowie.

W przypadku ujawnienia długotrwałych wagarów policjanci na bieżąco informują Sąd Rodzinny i Nieletnich w celu zastosowania środków wychowawczych. Specjaliści do spraw nieletnich, w porozumieniu z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Częstochowa, prowadzą zajęcia profilaktyczne dotyczące zapobiegania przestępczości i odpowiedzialności karnej nieletnich w świetle obowiązujących przepisów - dodaje częstochowska policja.

Sukcesem pochwalił się też Urząd Miasta w Częstochowie na swoim facebookowym profilu. Z tej szansy postanowili skorzystać internauci, którzy w komentarzach nie ukrywali ironii. 

Brawo za męstwo i odwagę dla policji / Znowu nasza wspaniała policja w akcji. Brawo, społeczeństwo czuje się bezpieczniej! / Policja naprawdę nie ma nic ważniejszego do roboty tylko łapanie dzieci?

- czytamy w komentarzach.

 

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 6.7µg/m3