Częstochowscy policjanci zatrzymali 9 członków grupy przestępczej

42 716993

Redakcja

22 lipca, 2022

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Częstochowy w ciągu dwóch ostatnich dni zatrzymali 9 członków grupy przestępczej. Są oni podejrzani o udział w przestępczym procederze nielegalnego składowania niebezpieczny odpadów. Do zatrzymań doszło na terenie czterech województw.

Policjanci podczas wtorkowych i środowych działań zatrzymali kolejne 9 osób, które działając w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmowały się nielegalnym składowaniem odpadów niebezpiecznych. Odpady te, z uwagi na swoje właściwości, bezpośrednio zagrażają życiu i zdrowiu wielu osób. Trzy kobiety i sześciu mężczyzn w wieku od 33 do 57 lat, zostali zatrzymani na terenie województw śląskiego, łódzkiego, opolskiego i świętokrzyskiego.  Grozi im kara do 8 lat więzienia. 

Pod koniec 2019 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie powołana została specjalna grupa śledczych, która pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Katowicach oraz przy współpracy z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska w Katowicach zajmuje się zwalczaniem nielegalnego procederu składowania odpadów niebezpiecznych na terenie kraju. Do tej pory postawiono już zarzuty 57 osobom za transportowanie i składowanie groźnych dla życia i zdrowia substancji na terenie kraju. Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały też zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a 21 z nich zostało już tymczasowo aresztowanych.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.4µg/m3 PM2.5: 7.8µg/m3