Częstochowa: Utrudnienia na przejściu przy dawnej estakadzie

Czestochowa estakada przejscie

Redakcja

26 listopada 2021

Od piątku do niedzieli południowa strona przejścia dla pieszych przez al. Wojska Polskiego na wysokości ,,Jagiellończyków” będzie nieczynna. W niedzielę także na zmotoryzowanych czekają tam pewne utrudnienia.

Od dziś do niedzieli włącznie – czyli od 26 do 28 listopada – nieczynne będzie przejście dla pieszych przez al. Wojska Polskiego po południowej stronie skrzyżowania od strony Katowic, na wysokości C.H. „Jagiellończycy”.

Powodem są prace przy konstrukcji nowego obiektu w miejscu starej estakady u zbiegu dawnej DK-1 z al. Pokoju i ul. Jagiellońską.

W tych dniach piesi są zatem proszeni o korzystanie z przejścia po północnej stronie.

Ponadto – z uwagi na zaawansowanie i charakter robót oraz konieczność użycia ciężkiego sprzętu pośrodku skrzyżowania – w niedzielę (28 listopada) w godz. 6.00 – 22.00 niemożliwy będzie przejazd samochodów na wprost z ul. Jagiellońskiej w al. Pokoju oraz skręt w lewo z ul. Jagiellońskiej w al. Wojska Polskiego (kierunek Warszawa). Kierowcy powinni kierować się na objazd przez ul. 11 listopada do ul. Rakowskiej.

Z początkiem tygodnia organizacja ruchu wróci do stałej formuły obowiązującej na czas trwającej budowy.

Przy okazji Miejski Zarząd Dróg informuje, że na bieżąco badane jest oddziaływanie drgań wywoływanych przez sprzęt używany na miejscu budowy na jej bezpośrednie otoczenie. Dotychczas wskaźniki nie przekroczyły połowy skali dopuszczalnych norm. MZD jednocześnie przeprasza za wszelkie niedogodności i utrudnienia, które – w związku z tak szeroko zakrojoną inwestycją budowlaną – oczywiście muszą występować.  

 

na zdjęciu obok: roboty w rejonie dawnej estakady
informacja udostępniona przez Miejski Zarząd Dróg

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

25 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.7µg/m3 PM2.5: 4.2µg/m3